Google, Android Tabletlere Bir Şans Daha Verecek

blank
Google, Android Tabletlere Bir Şans Daha Verecek

İçerik: Google, Android Tabletlere Bir Şans Daha Verecek

Google, Android Tabletlere Bir Şans Daha Verecek:

Bu hafta yeterince haber olmaması durumunda, Google, tabletler ve katlanabilir ekranlar gibi daha büyük ekranlar için tasarlanmış yeni bir Android sürümünü piyasaya sürecek. Yeni sürümün adı Android 12L olacak ve gerçekten de mevcut işletim sistemi için büyük ekranlar için optimize edilmiş bir dizi yeni özellik ile beraber gelecek. Geliştirici önizlemesi bugün Google’ın sitesinde bir SDK olarak kullanıma sunuldu, böylece uygulama üreticileri daha büyük ekranlı cihazlarda daha uyumlu bir deneyim sunması gereken yeni özelliklerden bazılarını kullanmaya başlayabilir. Şirket, 12L’nin halka açık sürümünün gelecek yılın başlarında “bir sonraki Android 12 tablet ve katlanabilir cihaz dalgası için zamanında” geleceğini söyledi. Önizleme ayrıca yakında Lenovo P12 Pro’ya gelecek.

Android zaten bir tür çoklu pencere deneyimini destekliyor olsa da, artan alanı daha iyi kullanan bir şeyden ziyade, bir telefon işletim sisteminin şişirilmiş bir sürümü gibi hissettiren arayüz alanları var. Android 12L’ye gelen şeylerden biri, sistem ekranın 600 dps’nin üzerinde olduğunu algıladığında bildirim gölgesi ve kilit ekranı için iki sütunlu bir düzendir. Google, diğer sistem yüzeylerinin ve uygulamalarının da bu görünümü benimseyeceğini söyledi, ancak henüz hangisi olduğunu belirtmedi.

blank

Android 12L, daha büyük ekranların altında, uygulamaları daha kolay açmanızı sağlayacak bir görev çubuğuna da sahip olacak. Bu aynı zamanda bölünmüş ekran modunda bir şeyleri başlatma sürecini de basitleştirecektir: görev çubuğundan bir simgeyi sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Google ayrıca, yeniden boyutlandırılabilir olup olmadıklarına bakılmaksızın tüm uygulamaların bölünmüş ekranda çalışmasını sağlayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Android Tabletlere Bir Şans Daha Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör