Facebook Messenger’dan Faturanızı Paylaşabileceksiniz

blank
Facebook Messenger'dan Faturanızı Paylaşabileceksiniz

İçerik: Facebook Messenger’dan Faturanızı Paylaşabileceksiniz

Facebook Messenger’dan Faturanızı Paylaşabileceksiniz. Yeni özellik özellikle grup etkinlikleri ve dışarıda yemek yemek için kullanışlıdır. Bir restoran faturasını bölmek veya bir grup gezisinin maliyetlerini bölmek sıkıcı olabilir. Meta, Bölünmüş Ödemeler özelliğini tüm Facebook Messenger kullanıcılarına sunarak bunu kolaylaştırmaya çalışıyor.

Daha önce test aşamasında olan özellik, bir şeyin maliyetini iki veya daha fazla kişiyle bölüştüğünüz durumlar için mükemmel olacaktır. Örneğin, üç oda arkadaşınızla satın aldığınız yeni bir mikrodalga fırını, kardeşlerinizle birlikte büyükanneniz için yeni bir doğum günü hediyesi maliyetini, hatta bu hafta sonu Super Bowl partisinin maliyetini bölüşmek.

Siz veya arkadaşlarınız Messenger’da Facebook Ödemelerini kullanmaya yeni başladıysanız, özellik ödeme ayrıntılarını (banka kartı veya kredi kartı veya Paypal) isteyecektir.

İşte nasıl çalıştığı. İlk olarak, tüm ödeme yapanları Messenger’da bir grup sohbetine koyun. Ardından ekranın en altındaki artı simgesine dokunun veya grubun adına dokunun ve ardından “Ödemeleri Böl”e dokunun. “Başlayın” etiketli bir istem göreceksiniz.

Buradan, gruptaki herkesle ödemeleri bölmeyi veya belirli kişileri (kendiniz dahil) hariç tutmayı seçebilirsiniz. Ardından, faturanın veya ödemenin toplam tutarını girmeniz istenecektir. Özellik daha sonra maliyeti seçtiğiniz kişi sayısı arasında eşit olarak böler. Bir veya daha fazla kişinin biraz daha fazla borcu varsa, manuel olarak farklı bir tutar da girebilirsiniz.

Meta için fatura bölme işlevi sunan Meta, şüphesiz Venmo, Block (eski adıyla Square) ve Splitwise gibi ödeme uygulamalarına ayak uydurmanın başka bir yoludur. Ancak birçok kişinin grup etkinliklerini koordine etmek veya bir grup içindeki iletişimi aktarmak için zaten Messenger’ı kullandığı göz önüne alındığında, burada bir mesajlaşma uygulamasının bir avantajı olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook Messenger’dan Faturanızı Paylaşabileceksiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör