Bir Sonraki MacBook Pro’da Neler Değişebilir

blank
Bir Sonraki MacBook Pro'da Neler Değişebilir

İçerik: Bir Sonraki MacBook Pro’da Neler Değişebilir

Bloomberg’den Mark Gurman ve analist Ming-chi Kuo’ya göre Apple, MacBook Pro için MagSafe şarj cihazının geri dönüşünü işaret edecek yeni bir tasarım planlıyor (9to5Mac tarafından bildirildiği üzere). Dizüstü bilgisayar 14 ve 16 inç boyutlarında gelecek ve büyük olasılıkla 2021’in üçüncü çeyreğinde ortaya çıkacak.

Yeni dizüstü bilgisayarlar, Intel CPU’lar yerine Apple’ın ARM tabanlı işlemcilerinin daha fazla çekirdek ve geliştirilmiş grafiklere sahip yükseltilmiş sürümlerini kullanacak. Apple, bazı veya tüm yeni modellerde, kullanıcılar tarafından tam olarak benimsenmemiş olan Touch Bar’ı da öldürebilir. Ayrıca Kuo’ya göre, ek dongle satın almanıza gerek kalmaması için daha fazla G / Ç bağlantı noktası eklemeyi planlıyor.

Ancak en büyük değişiklik, USB-C şarjı yerine MagSafe’e geri dönüş olabilir. İkincisi, üçüncü taraf şarj cihazlarını kullanmayı ve her iki taraftan şarj etmeyi mümkün kıldı, ancak bir kabloyu taktıysanız veya çıkarmayı unuttuysanız, dizüstü bilgisayarınıza zarar verebilir. MagSafe’in geri dönüşü bunu durduracak ve bildirildiğine göre daha hızlı şarj etmeye de izin verecek. Ayrıca, birçok MacBook kullanıcısı tarafından çok sevilen bir özellikti.

Gurman’a göre Apple, daha parlak ve daha yüksek kontrastlı ekranlara da bakıyor. Kuo, dizüstü bilgisayarın hem üst hem de alt yarıda kare kenarlarla önemli bir yeniden tasarım alacağına inanıyor. Bu, 2020 iPhone 12 serisinin ve son iPad Pro modellerinin tasarım diliyle daha iyi uyum sağlar.

Değişiklikler doğruysa (Apple’da her zaman büyük bir “eğer”) ve yeni dizüstü bilgisayarlar piyasaya sürülmeden önce hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini varsayarsak, güncellemeler mevcut modellerin felsefesinde büyük bir değişime işaret edecektir. Ayrıca, Apple’ın son beş yılda MacBook Pro’da sunduğu pek çok şeyi geri alacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bir Sonraki MacBook Pro’da Neler Değişebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör