Google Pixel, Kullanıcılarına Gece Modu Özelliği Getirdi

blank
Google Pixel, Kullanıcılarına Gece Modu Özelliği Getirdi

İçerik: Google Pixel, Kullanıcılarına Gece Modu Özelliği Getirdi

Google Pixel, Kullanıcılarına Gece Modu Özelliği Getirdi: En son güncellemesi sayesinde, Google Kamera uygulaması artık düşük ışıkta fotoğrafçılık modunu otomatik olarak etkinleştiren cihazlarda Otomatik Gece Görüş özelliğini kalıcı olarak kapatmanıza izin veriyor, 9to5Google bildiriyor. Bu özellik, Pazartesi günü kullanıma başlayan uygulamanın 8.1.200 sürümü ile kullanılabilir. Ek olarak güncelleme, modu uygulamanın flaş ayarlarından devre dışı bırakmanıza izin verir.

Google, geçen yıl Pixel 4A 5G ve Pixel 5’i piyasaya sürdüğünde, düşük ışık koşullarında Gece Görüş modunu otomatik olarak etkinleştirmek için kamera uygulamalarını değiştirdi. Ancak bu özelliği kullanmak, fotoğrafların çekilmesinin daha uzun süreceği anlamına gelir, bu nedenle, otomatik olarak görünmesini istemediğiniz durumlar kaçınılmaz olacaktır.

Can sıkıcı bir şekilde, 9to5Google’ın belirttiği gibi, bu özelliği kapatmak için geçiş (Kamera uygulamasının sağ alt tarafında), uygulama her kapatıldığında önceden sıfırlanıyordu. Bu son güncellemeden itibaren, Otomatik Gece Görüşü artık uygulamayı kapattığınızda devre dışı kalacak.

Kullanıcıların Otomatik Gece Görüşünü kalıcı olarak kapatmasına izin vermenin yanı sıra, uygulamanın en son sürümü, uygulamanın flaş ayarlarına bir Gece Görüşü geçişi de ekler.

Güncelleme, eski Pixel telefonlar için mevcut görünmüyor ve bu da kullanıcılardan düşük ışık koşullarında Night Sight’ı otomatik olarak etkinleştirmek yerine manuel olarak açmalarını istiyor.

Google Pixel ülkemizde çok tutulmasa da (muhtemelen fiyatları nedeniyle) yeni özellikleriyle kullanıcılardan tam not alıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Pixel, Kullanıcılarına Gece Modu Özelliği Getirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör