Disney Plus, 14 Ayda 94,9 Milyon Aboneye Ulaştı

blank
Disney Plus, 14 Ayda 94,9 Milyon Aboneye Ulaştı

İçerik: Disney Plus, 14 Ayda 94,9 Milyon Aboneye Ulaştı

Disney Plus, 14 ayda dört yıllık hedefini aşarak 94,9 milyon aboneye ulaştı. Hulu’nun şu anda 39,4 milyon abonesi varken, ESPN Plus’ın 12,1 milyon abonesi var.

Disney Plus’ın güçlü rakamları, Disney’in Aralık 2020’deki yatırımcı gününde ulaştığını duyurduğu 86 milyon aboneden kayda değer bir sıçrama gösteriyor. Abonelerdeki artış, büyük olasılıkla Pixar’ın Soul gibi büyük oyunların tatil yayın sürümlerinden ve The Mandalorian’ın Aralık’taki ikinci sezonu.

Bu aynı zamanda Disney’in hizmet için orijinal 90 milyon abone hedefini çoktan aştığı anlamına geliyor – şirketin başlangıçta ulaşması dört yıl alması beklenen bir sayı. Şirket o zamandan beri, 2024 yılına kadar 230 milyon ila 260 milyon aboneye ulaşma hedefiyle bu dört yıllık planı revize etti.

Özellikle, 94,9 milyon kıyaslama 2 Ocak 2021 itibarıyla gerçekleşti, bu da Disney’in 15 Ocak’ta piyasaya sürülen ilk Marvel Studios TV dizisi WandaVision’dan almış olabileceği abonelerdeki olası artışları hesaba katmadığı anlamına geliyor. . Merakla beklenen şovun abone sayısında benzer bir artışa neden olduğunu varsayarsak, Disney’in şimdiye kadar 100 milyon abone sınırını aşmış olması mümkündür.

Genel olarak, Disney’in doğrudan tüketiciye akış işi, 3,5 milyar dolarlık gelirle yıldan yıla yüzde 73 arttı. Disney hala yaklaşık 100 milyon Disney Plus abonesinden kazandığı para miktarını artırmak için çalışıyor, yine de: Ücretli abone başına ortalama aylık gelir, kısmen şu anda Disney Plus Hotstar, diğer pazarlardaki hizmetten önemli ölçüde daha az ücret alıyor.

Akış, Disney’in üç aylık kazançları açısından en parlak noktalarından biriydi. Şirket, 16,25 milyar dolarlık toplam gelirle beklentileri aşarken, gelir yine de yıllık% 20’nin üzerinde düşüş gösterdi. Bu, büyük ölçüde, şirketin yolcu gemisi işini durduran ve parklarında barındırabileceği müşteri sayısını büyük ölçüde sınırlayan COVID-19 salgınının etkisinden kaynaklanıyor.

Benzer şekilde, sınırlı sinema salonları, şirketi büyük gişe rekorları kıran filmlerin çoğunu ertelemeye zorladı, ancak bu filmlerin pazarlamasında ve dağıtımında benzer bir azalma, film gecikmelerinin genel olarak Disney’in işi üzerinde daha az etkisi olduğu anlamına geliyor.

Disney, önümüzdeki aylarda tüketiciye doğrudan tekliflerine odaklanmaya devam ediyor: Uluslararası müşteriler için Hulu’nun yerini alan Star, 23 Şubat’ta Avrupa, Kanada ve Yeni Zelanda’da piyasaya sürülecek. Raya and the Last Dragon, 5 Mart’ta Disney Plus’ta ücretli bir Premier Access unvanı olarak piyasaya sürülecek. Marvel, Mart’ta The Falcon and the Winter Soldier ve Mayıs’ta Loki gösterileri yapacak. Şirket ayrıca kısa süre önce, önümüzdeki birkaç yıl için yayın platformu için planlanan düzinelerce yeni Marvel, Star Wars ve Disney şovunu ve filmini duyurdu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Disney Plus, 14 Ayda 94,9 Milyon Aboneye Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör