iPhone, 2021’de Harika Bir İlk Çeyrek Geçirdi

blank
iPhone, 2021'de Harika Bir İlk Çeyrek Geçirdi

İçerik: iPhone, 2021’de Harika Bir İlk Çeyrek Geçirdi

iPhone, 2021’de Harika Bir İlk Çeyrek Geçirdi: Yeni araştırmaya göre 2020’nin son üç ayında artan iPhone satışları, Apple’ı dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olarak Samsung’un önüne itti.

Gartner Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 5G iPhone 12 serisinin piyasaya sürülmesinin Apple’ı dördüncü çeyrekte bir numaraya taşıdığını söyledi. Gartner’ın tüketicilere satışlarını izleyen verilerine göre Apple, en son akıllı telefon satıcısı 2016’nın dördüncü çeyreğindeydi.
5G serisini Ekim ortasında piyasaya süren Apple, 2020’nin son üç ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre% 15 artışla yaklaşık 80 milyon akıllı telefon sattı.

Singapur merkezli Canalys tarafından geçen ay yayınlanan araştırmaya göre, şirket aynı zamanda 81,8 milyon ile tek bir çeyrekte dağıtımcılara şimdiye kadarki en çok iPhone’unu gönderdi. Bu ölçüye göre Apple, 2017’den bu yana dördüncü çeyrek satışlarında Samsung’u geride bıraktı.

Yılın son üç ayı genellikle Apple’ın en güçlü aylarıdır çünkü genellikle Eylül ayında yeni iPhone’ları ortaya çıkarır. Koronavirüs salgınının neden olduğu tedarik zinciri aksaklıkları nedeniyle geçen yıl Ekim ayına kadar ertelendi. Samsung genellikle amiral gemisini günceller

Şubat ayında Galaxy S telefonları, çok daha güçlü bir ilk çeyrek performansına katkıda bulunuyor. Bu yıl, şirket yeni modellerini bir ay erken duyurdu.

Apple’ın çift haneli satış büyümesi, daralan pazara rağmen sağlandı. Gartner’a göre, küresel akıllı telefon satışları, artan işsizlik ve pandemi nedeniyle zayıf tüketici harcamalarının ortasında dördüncü çeyrekte% 5,4 düştü. 2020 yılında akıllı telefon satışları bir önceki yıla göre% 12,5 azaldı.

“Tüketiciler harcamalarında temkinli olmaya devam ederken ve bazı isteğe bağlı satın alımları ertelese de, 5G akıllı telefonlar ve kamera yanlısı özellikler bazı son kullanıcıları bu çeyrekte yeni akıllı telefonlar satın almaya veya mevcut akıllı telefonlarını yükseltmeye teşvik etti” dedi. Gartner.

Canalys analisti Vincent Thielke geçen ayın raporunda “iPhone 12 bir hit oldu” diye ekledi. “Apple, 5G konusunda rakiplerinden daha iyi konumlanmış durumda, gelişmiş pazarlara ve mobil operatör satış kanallarına büyük ölçüde eğiliyor.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone, 2021’de Harika Bir İlk Çeyrek Geçirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı. Apple, Wi-Fi ve hücresel bağlantıyı destekleyen neredeyse tüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör