High Hopes, Sıcak Hava Balonlarıyla CO2 Çıkarmayı Planlıyor

blank
High Hopes, Sıcak Hava Balonlarıyla CO2 Çıkarmayı Planlıyor

İçerik: High Hopes, Sıcak Hava Balonlarıyla CO2 Çıkarmayı Planlıyor

High Hopes, Sıcak Hava Balonlarıyla CO2 Çıkarmayı Planlıyor:

Bir Alman-İsrail şirketi, balonlarla cüretkar bir karbon yakalama planı başlatma planını duyurmak için Dünya Günü’nü seçti. High Hopes, önerdiği çözümün havadan büyük hacimlerde CO2 çıkarmayı daha kolay ve daha ucuz hale getireceğine inanıyor. Şirket şu ana kadar teorisini test etmek için sadece birkaç deneme görevi başlattı, ancak onlar tarafından fikrini halka açmaya yeterince teşvik edildi.

Karbondioksit, çok fazla enerji gerektiren eksi 78 santigrat derece (-109 fahrenhayt) kuru buz yapmak için donar. High Hopes’un kurucusu Eran Ören, işin çoğunu sizin için doğanın kendisi yaptırırsanız daha akıllı ve daha az enerji gerektiren bir yöntemin yaratılabileceğini söylüyor.

Troposfer ile Stratosfer arasındaki sınır olan Tropopoz’da olduğu gibi, belirli rakımlarda atmosferik sıcaklıklar düşer. Ulusal Hava Durumu Servisi, oradaki ortalama sıcaklıkların ortalama eksi 60 santigrat dereceye (-76 fahrenhayt) düştüğünü söylüyor.

Oren’in düşüncesine göre, CO2’nin birkaç derece daha soğumasını sağlamanız yeterli ve sağlam bir hale geliyor. Bu katı CO2 daha sonra bir basınçlı kaba beslenir (ısındığında tekrar gaza dönüşür) ve yere geri döner.

Bu basınçlı kaplar daha sonra depolanabilir veya tarım veya kimyasal üreticileri gibi proseslerinde CO2 kullanan firmalara aktarılabilir. Kahretsin, onu kuru buz şirketlerine bile satabilirsiniz, ancak bu projenin iklim etkisi için hiçbir şey yapmaz.

Şimdiye kadar şirket, havadan kompresörünün daha küçük bir versiyonunu geliştirdi ve onu havaya gönderdi. Bu ilk deneylerde hava balonları kullanıldı, ancak umut, sonunda havada özel Yüksek Umut balonları göreceğimizdir.

Oren, karbon kredisi satmayı uygun kılacak bir maliyet karşılığında balon başına günde bir metrik ton CO2 çekebilecek bir sistem hedefliyor. Gezegenin şu anda her gün 117 milyon tondan fazla CO2 saldığı göz önüne alındığında, High Hopes’un çok sayıda balona ihtiyacı olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: High Hopes, Sıcak Hava Balonlarıyla CO2 Çıkarmayı Planlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Robotik Kazıcı Parmak, Gömülü Kara Mayınlarını Arayabilir

Robotik Kazıcı Parmak, Gömülü Kara Mayınlarını Arayabilir: Robotlar nesneleri zaten net bir şekilde bulabilirler, ancak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör