Facebook, Yeni Mahalle Özelliğini Piyasaya Sürüyor

blank
Facebook, Yeni Mahalle Özelliğini Piyasaya Sürüyor

İçerik: Facebook, Yeni Mahalle Özelliğini Piyasaya Sürüyor

Facebook, Yeni Mahalle Özelliğini Piyasaya Sürüyor:

Facebook, Kanada’daki topluluk temelli gruplara katılmanız için bir yol sunan Nextdoor benzeri bir özellik olan Mahalleyi test ediyor. Şirket, kullanılabilirliğini “yakında” ABD şehirlerini de kapsayacak şekilde genişletecek. İnsanlar geçen yıl bu özelliğin erken bir sürümüne dair kısa bir fikir görmeye başladılar ve sosyal ağ o sırada gerçekten de böyle bir aracı test ettiğini kabul etti. Şimdi Facebook, ürün müdürü Reid Patton tarafından yazılan bir gönderide Mahallelerin sizin için neler yapabileceğini ayrıntılı olarak açıkladı. Basitçe ifade etmek gerekirse, özellik, yerel toplulukla bağlantı kurmanıza ve yakınlarda keşfedilecek yeni yerler bulmanıza yardımcı olabilecek, gruplar için ayrılmış bir bölümdür.

Patton şunu yazdı:

“İnsanlar her zaman Facebook’u komşularıyla bağlantı kurmak için kullandılar … Pandemi boyunca ve özellikle geçen yıl, bu bağlantıların ne kadar önemli olabileceğini gördük. Facebook Komşuları bunu yapmayı kolaylaştırarak yerel deneyimi başkalarına taşıyor. Facebook tek bir yerde. “

Bu özelliğe eriştiğinizde, kendi şehriniz için bir Mahalle (veya “Mahalle”) grubuna ve çevredeki kasabalar için gruplara katılabileceksiniz. Komşularınızın sizinle ilgili yalnızca belirli şeyleri bilmesini istiyorsanız, ana profilinizden farklı özel bir Mahalle profili oluşturabilirsiniz, ancak katılabilmek için 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerekir. Ortak ilgi alanları olan kişileri bulmak istiyorsanız, belirli etkinlikler için gruplar bulabilir (örneğin, video veya tahta oyunları) veya Mahalle sekmesinden erişilebilecek kendi grubunuzu oluşturabilirsiniz.

Bölüm ayrıca, keşfedilecek yerel yerler için topluluktan öneriler bulabileceğiniz bir Öneriler özelliğine de sahip olacaktır. Ayrıca bölgedeki en sevdiğiniz yerler ve işletmeler için anketlere oy verebilir veya mahallede yeniyseniz başkalarının nelere oy verdiğini kontrol edebilirsiniz.

Facebook, bir gruba katıldığınızda nazik ve kapsayıcı olmanızı hatırlatan bir ekran gösterecek. Bildirimde “Komşuların ırkları, etnik kökenleri, ulusal kökenleri, dini bağlantıları, cinsel yönelimleri, cinsiyetleri, cinsel kimlikleri veya yeteneklerine bakılmaksızın kendilerini iyi hissetmelerini sağlayın” deniyor. Mahallelerin polis gönderileri için moderatörleri olacak ve kullanıcılar, web sitesinin topluluk kurallarını gerçekten ihlal ederlerse Facebook’un kaldırabileceği gönderileri bildirebilecekler.

Patton’ın Neighbourhoods’a girişinin yeni özelliğin ılımlılık ve güvenlik önlemlerini tartışması sürpriz olmadı. Pek çok insan ırkçılığı ve nefreti kusmak için çevrimiçi platformları kullanıyor ve şirketler bu konuyla başa çıkmanın yollarını düşünmek zorunda. Örneğin Nextdoor, “Tüm Yaşam Önemlidir” veya “Mavi Yaşamlar Önemlidir” gibi ifadeler algıladığında ortaya çıkan ve yazarı bu dili kullanmayı yeniden düşünmeye sevk eden “ırkçılık karşıtı bildirim” i tanıttı. Geçen yıl, hizmet ırksal önyargılı raporlar hazırlamak için kullanıldığı için “Polise İlet” özelliğini de çekti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Yeni Mahalle Özelliğini Piyasaya Sürüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör