SpaceX, İlk Yörünge Test Uçuşunu Temmuz Ayında Başlatacak

blank
SpaceX, İlk Yörünge Test Uçuşunu Temmuz Ayında Başlatacak

İçerik: SpaceX, İlk Yörünge Test Uçuşunu Temmuz Ayında Başlatacak

SpaceX, İlk Yörünge Test Uçuşunu Temmuz Ayında Başlatacak:

SpaceX, Starship’in ilk yörünge test uçuşunu birkaç hafta içinde gerçekleştirebilir. CNBC’ye göre, SpaceX başkanı Gwynne Shotwell, çevrimiçi Uluslararası Uzay Geliştirme konferansında, şirketin yörünge gezisini planlarken “Temmuz ayı için çekim yaptığını” söyledi. Shotwell zorlukların farkındaydı, ancak firmasının bu önemli yolculuğun “gerçekten zirvesinde” olduğunu söyledi.

Mevcut yörünge uçuş planında, Teksas Boca Chica’dan fırlatılan ve Süper Ağır güçlendirici aşamasını yaklaşık üç dakika sonra Meksika Körfezi’ne bırakan bir Starship prototipi var. Uzay aracı yörüngeye girecek ve toplam yaklaşık 90 dakikalık bir sürenin ardından Hawaii yakınlarına yumuşak bir su inişi yapacaktı.

Daha önce olduğu gibi, bu büyük bir komplikasyon olmadığını varsayıyor – ve bu, SpaceX’in şimdiye kadarki en büyük sorunuydu. Özel uzay uçuşu firması, Mayıs ayında iniş yapmadan önce çok sayıda Starship prototipini kaybetti. Bunlara yüksek irtifa uçuşları dahil olsa da, yörüngenin kendi risk payı vardır. Ana zorluklardan bazıları geçmişte kalmış olsa da, o zamandan beri yapılan iyileştirmelerin bu sefer sorunsuz bir yolculuk garanti edeceğinin garantisi yok.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX, İlk Yörünge Test Uçuşunu Temmuz Ayında Başlatacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör