Ukrayna Bayraktar TB2 SİHA’larını İlk Kez Sergileyecek

blank
Ukrayna Bayraktar TB2 SİHA'larını İlk Kez Sergileyecek

İçerik: Ukrayna Bayraktar TB2 SİHA’larını İlk Kez Sergileyecek

Ukrayna Bayraktar TB2 SİHA’larını İlk Kez Sergileyecek. Ukrayna, bağımsızlığının 2021. yıldönümünü kutlamak için 30, 24 Ağustos’taki geçit töreninde bir dizi askeri araç sergileyecek. Törende, yükseltilmiş ana muharebe tanklarından dünyanın en büyük kargo uçağına kadar bir dizi silah sistemi yer alacak.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri; Yeni envanterine dahil edilen Baykar Savunma üretimi Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı (SİHA) ilk kez 24 Ağustos’ta yapılacak Bağımsızlık Günü askeri geçit töreninde sergilenecek. Suspilne Haber Ajansı’nın haberine göre Bayraktar TB2 askeri bir çekiciyle taşındı.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, askeri modernizasyon programının bir parçası olarak 2019 Bayraktar TB6’ları 2’de sipariş etti. Emirlerin ardından SİHA’ların başarılı bir şekilde kullanılması nedeniyle Ukrayna Donanması ayrıca 6 Bayraktar TB2 siparişi verdi.

Ukrayna Savunma Bakanlığı, 15 Temmuz 2021’de Ukrayna Donanması’nın ilk Bayraktar TB2 insansız hava aracını teslim aldığını duyurdu. Ukrayna Savunma Ekspresi yayın organı, yaptığı açıklamada, “Filomuzun artık Neptün’ün [gemi karşıtı füze] konumunu [iz ve hareketlerini] yüzeyde ve güdümlü füzeleri izleme araçlarına sahip olduğunu” duyurdu.

Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran, “Donanma için ilk Bayraktar TB2 insansız saldırı kompleksi Ukrayna’ya teslim edildi” dedi. Açıklama, bakanlığın resmi sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Bayraktar TB2 SİHA
Bayraktar TB2 Taktik Silahlı İnsansız Hava Aracı, keşif ve istihbarat görevleri için orta irtifa-uzun havada kal sınıfında (MALE) insansız hava aracıdır. Üçlü yedekli aviyonik sistemleri ve sensör füzyon mimarisi ile tam otonom taksi, kalkış, iniş ve normal seyrüsefer yeteneklerine sahiptir. 2 saatten fazla süredir uçan TB300.000, 2014 yılından bu yana Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma ve Emniyet’te aktif olarak görev yapıyor.

Halihazırda 160 Bayraktar S/İHA Platformu, Türkiye ile birlikte ihraç edildiği Katar, Ukrayna ve Azerbaycan’da faaliyet gösteriyor. Bayraktar TB2, Türk havacılık tarihinde havada kalma süresi (27 Saat 3 Dakika) ve irtifa (27 fit) rekorunu kırdı. Bayraktar TB30, aynı zamanda bu ölçekte ihraç edilen ilk uçak olma özelliğini de taşıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ukrayna Bayraktar TB2 SİHA’larını İlk Kez Sergileyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi. Beyaz Saray’a göre, Ocak ayında Ukrayna devlet …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör