Microsoft, Windows 11 Sağlık Kontrolü Uygulaması Yayınladı

blank
Microsoft, Windows 11 Sağlık Kontrolü Uygulaması Yayınladı

İçerik: Microsoft, Windows 11 Sağlık Kontrolü Uygulaması Yayınladı

Microsoft, Windows 11 Sağlık Kontrolü Uygulaması Yayınladı:

Microsoft, bu yazın başlarında Windows 11 Insider önizlemesini yayınladığında, bunu minimum sistem gereksinimleri konusunda biraz kafa karışıklığıyla yaptı. Şirketin işletim sisteminin nasıl performans gösterdiği konusunda daha fazla performans elde edebilmesi için yazılım güncellemesini başlangıçta belirtilen gereksinimlerinden daha fazla kişinin yükleyebileceğini söyleyerek rotayı hızla tersine çevirdi. Birkaç ay boyunca test yapan ve geri bildirim sağlayan kullanıcılardan sonra Microsoft, çoğunlukla Haziran ayından itibaren sistem gereksinimlerinin geçerli olacağını söylüyor – ancak birkaç önemli değişiklik var.

Bu, uyumlu bir 64 bit işlemciye, 4 GB belleğe ve 64 GB depolamaya ve ayrıca “UEFI güvenli önyükleme, grafik gereksinimleri ve TPM 2.0″a ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Çoğunlukla, Microsoft hala 8. nesil veya daha yeni bir Intel işlemciye ihtiyaç duyuyor, ancak şirket desteklenen listeye Intel Core X serisi, Xeon W serisi ve Intel Core dahil olmak üzere birkaç 7. nesil Intel seçeneği ekliyor. 7820HQ. İkincisi için, Microsoft yalnızca “Surface Studio 2 dahil olmak üzere Bildirime Dayalı, Bileşenli, Donanım Destek Uygulamaları (DCH) tasarım ilkelerine dayalı modern sürücülerle birlikte gelen belirli aygıtları” destekleyecektir.

AMD ile çalıştıktan sonra Microsoft, resmi olarak desteklenen listesine birinci nesil AMD Zen işlemcilerini dahil etmeyi reddetti. Desteklenen işlemcilerin tam listesi burada bulunabilir.

Yine de eski donanım kullananlar için iyi haberler var. The Verge’e göre Microsoft, “desteklenen” listesindeki işlemcileri çalıştıran bilgisayarların Windows 11’i yüklemesini yasaklamayacak – sadece resmi Windows güncelleme yazılımı aracılığıyla bunu yapamayacaklar. Bunun yerine bir Windows 11 ISO dosyası indirmeniz ve kendiniz yüklemeniz gerekecek. Verge, bu yöntemin öncelikle işletmelerin Windows 11’i denemesi için olacağını ve bu yöntemi standart kullanıcılara tanıtmayacağını söylüyor.

Bilgisayarınızın resmi olarak Windows 11’i çalıştırıp çalıştıramayacağını hala merak ediyorsanız, Microsoft, başlangıçta kullanıcılara uyumlulukla ilgili oldukça belirsiz ve yararsız mesajlar veren PC Sağlık Kontrolü için bir güncelleme yayınladı. Yeni sürüm, bilgisayarınızın desteklenip desteklenmediğini ve desteklenmiyorsa Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamak için neye ihtiyaç duyduğunu daha net hale getirmelidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Windows 11 Sağlık Kontrolü Uygulaması Yayınladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör