Huawei Nova Serisinin Küresel Lansmanı 21 Ekim’de Olacak

blank
Huawei Nova Serisinin Küresel Lansmanı 21 Ekim'de Olacak

İçerik: Huawei Nova Serisinin Küresel Lansmanı 21 Ekim’de Olacak

Huawei Nova Serisinin Küresel Lansmanı 21 Ekim’de Olacak:

Çinli şirket, resmi web sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, Huawei Nova serisi akıllı telefonların 21 Ekim’de dünya çapında resmi olarak piyasaya sürüleceğini duyurdu. Şirket, Avusturya’nın Viyana kentinde bir lansman etkinliği duyurmuştu ve o sırada piyasaya sürülen şeyin ne olduğu bilinmiyordu. Şimdi en azından Nova serisinin tarihi onaylandı. Söylentilere göre, şirketin Huawei Nova 9, Huawei Nova 9 Pro ve son birkaç ay içinde çeşitli pazarlarda piyasaya sürdüğü diğer birkaç akıllı telefonu piyasaya sürebileceğini öne sürülüyor.

Huawei resmi web sitesinin başlığındaki akıllı telefon, Huawei Nova 9 ve Huawei 9 Pro’ya benziyor. Eylül ayında Çin’de piyasaya sürülen bu akıllı telefonların arka kamera modülüne benzeyen dörtlü arka kamera kurulumu bulunuyor. Ayrıca şirketin, bu yılın başlarında Malezya’da piyasaya sürülen Huawei Nova 8i ve Temmuz ayında Çin’de piyasaya sürülen Huawei Nova 8 SE Vitality Edition gibi diğer akıllı telefonları da piyasaya sürebileceği tahmin ediliyor.

blank

Huawei Nova 9 Teknik Özellikleri
Hem Huawei Nova 9 hem de Nova 9 Pro çift SIM (Nano) ile çalışan akıllı telefonlar, Android Açık Kaynak Projesi (AOSP) tabanlı HarmonyOS 2 üzerinde çalışıyor. Huawei Nova 9, kavisli kenarlara sahip 6.57 inç full HD+ (1.080×2.340 piksel) OLED ekrana sahip. Profesyonel model ise, daha büyük 6.72 inç full HD+ (1,236×2676) piksel OLED ekran ile çalışıyor. Her iki akıllı telefon da 120 Hz’e kadar yenileme hızı ve 300 Hz dokunmatik örnekleme hızının yanı sıra P3 geniş renk gamı ​​sunuyor. Kaputun altında, her iki model de 8 GB RAM ile birlikte sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 778G SoC ile çalışıyor.

Huawei Nova 9 ve Nova 9 Pro, f/1.9 lensli 50 megapiksel birincil sensör ve 8 megapiksel ultra geniş atıcı ile aynı dörtlü arka kamera kurulumuna sahip. Arka kamera kurulumunda ayrıca 2 megapiksel derinlik sensörü ve LED flaşla birleştirilmiş 2 megapiksel makro atıcı bulunuyor. Ön kamera söz konusu olduğunda, Huawei Nova 9 32 megapiksel özçekim kamerası ile geliyor. Huawei Nova 9 Pro, 32 megapiksel ultra geniş atıcı ve 32 megapiksel portre atıcı içeren çift selfie kamera kurulumunu taşıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Huawei Nova Serisinin Küresel Lansmanı 21 Ekim’de Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör