Çin, İkinci İnsanlı Uzay Yolculuğuna Hazırlanıyor

blank
Çin, İkinci İnsanlı Uzay Yolculuğuna Hazırlanıyor

İçerik: Çin, İkinci İnsanlı Uzay Yolculuğuna Hazırlanıyor

Çin, İkinci İnsanlı Uzay Yolculuğuna Hazırlanıyor:

Önceki gün fırlatma sahasına getirilen Shenzhou-13 insanlı uzay aracı ve Long March-2F taşıyıcı roketin tüm kontrolleri tamamlandı. Çin İnsanlı Uzay Ajansı (CMSA) tarafından yapılan açıklamada, fırlatma sahasındaki tesis ve ekipmanların iyi durumda olduğu ve plana göre gerekli fırlatma öncesi kontrollerin yapıldığı açıklandı.

China Media Group tarafından yayınlanan habere göre, Shenzhou-13 insanlı uzay aracı önümüzdeki günlerde uzaya fırlatılacak. Böylece Çin’in yapım aşamasında olan uzay istasyonuna yapılan ikinci insanlı uzay yolculuğu olacak. Üç Çinli taikonot 13 ay uzayda kalacak.

blank

Shenzhou 13, Çin’in sekizinci mürettebatlı uzay uçuşu ve Shenzhou programının on üçüncü uçuşu olacak. Uzay aracı, Tiangong uzay istasyonunun ilk modülü olan Tianhe çekirdek modülüne ikinci uçuşta üç Halk Kurtuluş Ordusu Astronot Kolordusu (PLAAC) taikonotunu taşımıştı. Jiuquan Uydu Fırlatma Merkezi’nden Long March-2F fırlatma aracıyla üç kişilik mürettebatın fırlatılması 15 Ekim 2021’de saat 16:23 UTC’de gerçekleşmişti ve dönüşün 2022 baharında yapılması planlanıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, İkinci İnsanlı Uzay Yolculuğuna Hazırlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, NASA’nın Gezegensel Savunma Misyonunu Yorumladı

Elon Musk, NASA’nın Gezegensel Savunma Misyonunu Yorumladı. Musk, milyonlarca yıl önce bir asteroidin Dünya’ya çarpmasıyla …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör