Dini Liderlerden Mark Zuckerberg’e Çağrı

blank
Dini Liderlerden Mark Zuckerberg'e Çağrı

İçerik: Dini Liderlerden Mark Zuckerberg’e Çağrı

Dini Liderlerden Mark Zuckerberg’e Çağrı. Rahipler, hahamlar ve diğer dini liderler, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’i, genç kullanıcılara yönelik bir Instagram sürümü için şirketin planını kalıcı olarak durdurmaya çağırdı.

Geçen Eylül ayından bu yana Instagram, projeye muhalefet arttıkça çocuklar için fotoğraf paylaşım uygulamasının bir sürümünü sunma planlarını durdurdu. More tarafından imzalanan mektupta 70’den fazla dini lider, “Birçok meditasyon ve duadan sonra, olgunlaşmamış beyinleri hedef alan, etik olmayan veri madenciliği yapan ve kâr güdülerinden ilham alan sosyal medya platformlarının çocukların iyiliği için bir araç olmadığını iddia ediyoruz” dedi.

Instagram, Genç Kullanıcılara Yönelik ‘Mola Verme’ Özelliğini Küresel Olarak Sunuyor. Instagram ve onun ana şirketi olan Meta Platforms eski adıyla Facebook, hizmetlerinin akıl sağlığı, beden imajı ve genç kullanıcıların güvenliği üzerindeki potansiyel etkisi konusunda yoğun bir incelemeye tabi tutuldu.

Aralık ayında Instagram başkanı Adam Mosseri, bir Senato paneli tarafından çocukların çevrimiçi güvenliği konusunda sorguya çekildi. Eyalet başsavcılarından oluşan bir koalisyon, olası zararlara rağmen Instagram’ı çocuklara tanıtmak için Meta hakkında soruşturma başlattı.

Meta, sızdırılan belgelerin şirketin çalışmasının yanlış bir resmini çizmek için kullanıldığını söyledi. Ayrıca, çocuklar için Instagram fikrinin, genç kullanıcıların hizmetle etkileşim kurmaları için daha güvenli ve özel bir yer sağlamak olduğunu söyledi. Instagram, diğer sosyal medya sitelerinde olduğu gibi, 13 yaşından küçük çocukların platforma katılmasına karşı kurallara sahip ancak bu yaşın altında kullanıcıları olduğunu bildiğini söyledi.

İncil, Kuran, Papa Francis ve Budist rahip Thích Nhất Hạnh’den alıntı yapan inanç gruplarından gelen mektup, Zuckerberg’i geçmişte dinin “çok önemli” olduğunu söyleyen biri olarak manevi olduğu kadar tanımaya çağırdı. Instagram, mektuba yorum yapmaktan kaçındı.

Reuters geçen yıl Meta’nın platformlarında katılımı artırma çabalarında dini topluluğa ortak bir şekilde ulaştığını bildirdi. Özel bir inanç ortaklıkları ekibine sahip olan şirket, sitede dua istemek ve göndermek için yeni bir özellik başlattı, COVID-19 salgını sırasında akarsu ibadeti için mini ekipman kitleri gönderdi ve geçen yıl ilk sanal inanç zirvesini gerçekleştirdi.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dini Liderlerden Mark Zuckerberg’e Çağrı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör