Pandemi Koşulları Motosiklet Satışlarını Patlattı

blank
Pandemi Koşulları Motosiklet Satışlarını Patlattı

İçerik: Pandemi Koşulları Motosiklet Satışlarını Patlattı

Pandemi Koşulları Motosiklet Satışlarını Patlattı:

Pandemi ile birlikte insanların hızlı, güvenli ve ekonomik ulaşıma yönelme eğilimi ve paket servis ihtiyacı motosiklet kullanımını yaygınlaştırdı. TÜİK verilerine göre Aralık 2021 itibarıyla trafikte 3,7 milyon motosiklet bulunurken yılın ilk 12 ayında motosiklet satışları %22,78 artarak 255 adede ulaştı.

Salgının da etkisiyle yeni ulaşım aracı arayışına yönelenlerin ilk tercihlerinden biri de motosikletler oldu. 2019’da 1 milyondan fazla motosiklet yollardayken, bu rakam 2021 yılında TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) Aralık verilerine göre 4 milyon 3 bin 744 adede ulaştı. Açıklanan rakamlar, Türkiye’de 2021’in tamamında 961 bin 255 adet motosiklet satıldığına işaret ederken, aynı dönemde Hindistan’da faaliyet gösteren Bajaj, fiyat-performans bazında spor segmentindeki iddiasını sürdürdü. Geçen yıl Türkiye’deki satışlarını ikiye katlayan Bajaj, %32,3 pazar payı ile spor segmentinde lider oldu.

Motosikletin yanı sıra ATV, Scooter ve elektrikli motosiklet gibi geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Kuralkan Motosiklet Araçları Türkiye Pazarlama Müdürü Ekrem Ata, pandemi döneminde motosiklet sektörünün yeni bir hedef kitleyle tanıştığını ancak bunu başaramadıklarını belirtti. önceden biliyorlardı ve beklenti ve ihtiyaçlarını bilmiyorlardı. Bireysel özgürlük alanı oluşturan bir ulaşım aracı olarak motosikletin ne kadar güvenli ve sağlıklı olduğu daha iyi anlaşıldı. Özellikle ticari anlamda paket servis ihtiyacının katlanarak artmasıyla birlikte 2020’de yüzde 34,81 büyüyen sektör, bu oranı 22,78 2021’de 22,78 ‘e ulaşarak kapattı.

Pandemi döneminde tamamen değişen satın alma alışkanlıklarına bağlı olarak artan e-ticaret hacminin motosiklet satışlarındaki yükseliş trendini daha da güçlendirdiğini ifade eden Ekrem Ata, “Motosiklet satışları son bir yılda tüm segmentlerde %22,78 arttı. Bu artış elektrikli ve 50 cc modellerde %28, 50 cc üzeri modellerde %18 olarak gerçekleşti. Bir sonraki adım, motosikletle tanışan, motosiklet kullanımında kendini geliştiren ve bu segmentteki ürünler sayesinde motosikletin sunduğu konfordan vazgeçemeyen kullanıcılar için bir sonraki adım olan spor segmenti motosikletler oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pandemi Koşulları Motosiklet Satışlarını Patlattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör