iPhone 14 Pro Modellerinin 8GB RAM’e Sahip Olması Bekleniyor

blank
iPhone 14 Pro Modellerinin 8GB RAM'e Sahip Olması Bekleniyor

İçerik: iPhone 14 Pro Modellerinin 8GB RAM’e Sahip Olması Bekleniyor

iPhone 14 Pro Modellerinin 8GB RAM’e Sahip Olması Bekleniyor:

Apple’ın amiral gemisi iPhone 13 Pro akıllı telefonunun beklenen halefi olan iPhone 14 Pro, yeni bir rapora göre 8 GB’a kadar RAM’e sahip olabilir. Şirketin üst düzey akıllı telefonları, yakın zamanda piyasaya sürülen Samsung Galaxy S22 ve Galaxy S22+ akıllı telefonların yanı sıra diğer orta seviye Android akıllı telefonlarla aynı miktarda RAM’e sahip olacak. iPhone 12 Pro ve iPhone 13 Pro şu anda 6GB RAM özelliğine sahip. Apple, söylentilere göre iPhone 14 serisinin teknik özellikleri de dahil olmak üzere herhangi bir bilgiyi henüz açıklamadı.

Naver blogunda ‘yeux1122’ kullanıcısı tarafından yapılan bir gönderiye göre, Cupertino şirketinin söylentisi olan iPhone 14 Pro modelleri, önceki iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’ten daha yüksek olan 8 GB RAM ile gelecek. 2020’de piyasaya sürülen iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max. Yerli bir tedarik zinciri kaynağına atıfta bulunan gönderiye göre, bileşenler ilgili şirketler tarafından zaten onaylandı.

Blog gönderisine göre, Apple’ın devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle kilit bileşenler için tedarik zincirlerinin daha sıkı yönetimi nedeniyle iPhone 14 Pro için seri üretim programını hızlandırdığı da söyleniyor. Bloomberg tarafından Aralık ayında yayınlanan bir rapor, Apple’ın bileşen tedarikçilerini iPhone 13 serisine yönelik zayıf bir talep hakkında bilgilendirdiğini ortaya koydu. Rapora göre, Apple daha önce yıl için iPhone 13 üretim hedefini 10 milyon adet azaltmıştı.

Şirket, Nisan 2021’de piyasaya sürülen 11 inç iPad Pro (2021) modelinde zaten 16 GB RAM seçeneği sunuyor ve iPhone 14 Pro için söylenti 8 GB RAM özelliği, akıllı telefonu Samsung Galaxy S22 ile eşit hale getirecek ve 9 Şubat’ta piyasaya sürülen Galaxy S22+ akıllı telefonlar, 12 GB RAM varyantı sunan Samsung Galaxy S22 Ultra’dan farklı olarak, hem Samsung Galaxy S22 hem de Galaxy S22+ telefonlar, 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleriyle 8 GB bellek sunuyor. Daha önce de belirtildiği gibi, Apple henüz söylentili iPhone 14 Pro akıllı telefonlarla ilgili herhangi bir ayrıntıyı resmi olarak açıklamadı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 14 Pro Modellerinin 8GB RAM’e Sahip Olması Bekleniyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör