Yeni Xbox’ınızda Eski PlayStation Oyunlarını Oynayın

İçerik: Yeni Xbox’ınızda Eski PlayStation Oyunlarını Oynayın

Geliştiriciler şimdi RetroArch emülatörünü kullanarak Xbox Series X ve S’deki PS2 oyunlarını taklit etmeyi mümkün kıldı – PS2’nin halefi olan PlayStation 5’in yapamayacağı bir şey.

Xbox Series X / S konsollarının “Geliştirici Modu” sayesinde, öykünme yazılımı bir Evrensel Windows Uygulaması (UWA) olarak eklenebilir ve kullanıcıların zor geçici çözümler olmadan doğrudan konsollarına öykünme yazılımının bir perakende sürümünü indirmelerine olanak tanır. oyuncuların eski bir favoriyi oynamak için yeniden yayın beklemesine gerek yoktur.

RetroArch birkaç farklı konsolu taklit edebilse de, PCSX2 çekirdeğini kullanarak PS2 oyunlarını çalıştırma uyumluluğu özellikle Xbox’a kıyasla geriye dönük uyumluluk söz konusu olduğunda Sony’nin PlayStation 5’inin ne kadar sınırlı olmasından dolayı dikkat çekicidir. Yeni konsol, yalnızca PlayStation 4 oyunlarıyla (bazı uyarılarla birlikte) geriye doğru uyumludur ve Sony şu anda yalnızca PS Now oyun akışı hizmetini kullanarak PS3 ve PS2 oyunlarını oynama seçeneği sunmakta.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Xbox’ınızda Eski PlayStation Oyunlarını Oynayın

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör