Aprilia, Uzun Zamandır Beklenen Tuono 660 Motorunu Tanıttı

blank
Aprilia, Uzun Zamandır Beklenen Tuono 660 Motorunu Tanıttı

İçerik: Aprilia, Uzun Zamandır Beklenen Tuono 660 Motorunu Tanıttı

Aprilia Tuono V4, sürmekten zevk aldığım en üstün, korkunç, harika ve yaşamı onaylayan makinelerden biridir. 1.077 cc’lik V4 motoru sayesinde muazzam derecede güçlüdür, dünyanın en öfkeli Ferrari’sinin yarısı gibi ses çıkarır ve lastiklerinizi kaldırımda tutmak için tasarlanmış parlak elektroniklerle dolu. Aynı zamanda çoğu insana birinci, ikinci ve hatta üçüncü motosiklet olarak tavsiye ettiğim bir bisiklet değil. Bu çok büyük.

Aprilia, Tuono V4 ile bu sorunu anlıyor gibi görünüyor, bu yüzden tek mantıklı şey yaptı ve iki silindiri keserek onu Tuono 660 olarak adlandırdı ve onu çok daha erişilebilir bir motosiklet haline getirdi. 2019’da EICMA’da RS 660 sportbike ile birlikte Tuono 660 ile dalga geçti ve Çarşamba günü yapılan bir duyuruya göre şimdi resmi olarak ilk kez sahneye çıkıyor.

Tuono 660, makul bir 95 beygir gücü üretiyor (karşılaştırma için V4, 170 hp’nin üzerinde üretiyor) ve sadece 403 pound boş ağırlığa sahip. Bu, bebek Tuono ile olan şeylerin çok gürültülü olması gerektiği, ancak V4’teki kadar telaşlı olmaması gerektiği anlamına gelir.

Büyük kardeşi gibi, Tuono 660 da benzer şekilde güçlendirilmiş RS 660’tan daha dik bir sürüş pozisyonuna sahip, bu da daha uzun sürüşler için daha rahat olması gerektiği anlamına geliyor. Düzgün boyutlandırılmış, radyal olarak monte edilmiş Brembo frenlerle eşleştirilmiş, sınırlı ayarlı bir KYB süspansiyonu ile birlikte gelir. Daha pahalı V4’teki yüksek zootlu şeylerden kilometrelerce uzakta olsa da, bu kombinasyon çoğu sürücü için bazı zorlu kanyon oymaları için fazlasıyla yeterli olacaktır.

660’ı yeni sürücüler için daha kolay hale getirmeye yardımcı olmak için, Aprilia’nın çok seviyeli çekiş kontrolü, anti-tekerlek kontrolü, hız sabitleyici ve kullanıcı tarafından seçilebilir motor haritalarını içeren mükemmel APRC sürücü yardım paketi ile standart olarak gelir. Köşeye duyarlı, çok kademeli kilitlenme önleyici frenler de standarttır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Aprilia, Uzun Zamandır Beklenen Tuono 660 Motorunu Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör