Apple, Otomobil Projesi İçin Canoo İle Görüşmeler Yaptı

blank
Apple, Otomobil Projesi İçin Canoo İle Görüşmeler Yaptı

İçerik: Apple, Otomobil Projesi İçin Canoo İle Görüşmeler Yaptı

Apple, Silikon Vadisi devinin kendi elektrikli araç projesini ilerletme konusundaki gizli çabasının bir parçası olarak 2020’nin ilk yarısında California EV girişimi Canoo ile toplantılar düzenledi, görüşmelere aşina üç kişi The Verge’ye söyledi. İki kişiye göre, iki şirket yatırımdan satın almaya kadar değişen seçenekleri tartıştı.

İnsanlar, Canoo’nun ölçeklenebilir elektrikli araç platformu veya “kaykay” ın büyük ölçüde Apple’ın ilgisini çektiğini söyledi. Platform, diğer yeni başlayanlar ve daha büyük otomobil üreticileri tarafından geliştirilenlerden farklıdır çünkü otomobilin elektroniğini daha fazla entegre ederek kabin tasarımında daha fazla esneklik sağlar. Ayrıca, tasarım esnekliğini artıran ve henüz endüstride yaygın olarak benimsenmeyen kabloyla yönlendirme teknolojisine sahiptir.

Canoo’nun Apple’dan bir yatırım almakla daha çok ilgilendiğini söyledi. Nihayetinde görüşmeler dağıldı. Canoo, 2020’nin sonlarında NASDAQ’da listelenen boş bir çek fonu ile birleştikten sonra halka açık bir şirket haline geldi. Apple, son yıllarda mobilite alanında en az bir satın alma daha gerçekleştirdi ve 2019’da Drive.ai’yi satın aldı.

Canoo’nun yönetim kurulu başkanı Tony Aquila, The Verge’e yaptığı açıklamada, “Canoo, uygun görülmedikçe stratejik tartışmalar, ilişkiler veya ortaklıklar hakkında açıkça yorum yapmaz” dedi. Apple yorum yapmayı reddetti.

Apple’ın Canoo’ya olan ilgisine ilişkin haber, Reuters’in 2024’te kendi kendine giden elektrikli bir araç yapmak için Hyundai ile görüştüğünü bildirdi. Apple’ın kod adı “Project Titan” olan araç projesi yıllar içinde birçok kez şekillendi. Ancak şirketin şimdi otonom bir elektrikli araç üretmeye yeniden odaklandığı ve Canoo kadar küçük ve Hyundai kadar büyük otomobil üreticileriyle teknik tasarım ve üretim gibi şeyleri dışarıdan temin etmek için görüşmeler yaptığı bildirildi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Otomobil Projesi İçin Canoo İle Görüşmeler Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör