Hyundai, Müşteri Hizmetleri İçin Robot Kullanıyor

blank
Hyundai, Müşteri Hizmetleri İçin Robot Kullanıyor

İçerik: Hyundai, Müşteri Hizmetleri İçin Robot Kullanıyor

Hyundai, Müşteri Hizmetleri İçin Robot Kullanıyor: Gereksiz insan etkileşimi olmadan yardım sunma çabasıyla Hyundai, hem sevimli hem de işlevsel olan yeni bir müşteri hizmetleri robotu olan DAL-e’yi tanıttı. Bugün Seul’ün güneyinde bir Hyundai Motor showroomunda bir pilot operasyonda giriş yaptı. Şirket, DAL-e’nin arkasındaki amacın bir kısmının, COVID-19 salgını sırasında insan temasını azaltmak isteyen müşterileri barındırmak olduğunu söylüyor.

DAL-e, “Sizi yönlendirin, size yardımcı olun, deneyiminizle bağlantı kurun” ifadesinin kısaltmasıdır ve robot, dost canlısı bir müşteri hizmeti deneyimi sunmak için tasarlanmış “son teknoloji yapay zeka” ile donatılmıştır. Yüz tanıma ve potansiyel müşterilerle iletişim kurmasına izin vermesi gereken bir dil anlama platformuna sahiptir.

Hyundai’ye göre bu, robotun birisinin showroom’a maske takmadan girdiğini anlayabileceği ve daha sonra onlara maske takmasını önerebileceği anlamına geliyor. Şirket, DAL-e’nin kısa insansı formunun, yumuşak diyalogla birlikte duygusal fiziksel özelliklerle birlikte “hoş bir çekicilik” sergilediğini söylüyor.

DAL-e, dört çok yönlü tekerlek sayesinde potansiyel olarak showroom çevresinde müşterilere eşlik ederek hareket edebilir. Başının üst kısmında, belirli araçlar hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz bir dokunmatik ekran vardır ve DAL-e, mekandaki geniş bir ekrana kablosuz olarak bağlanabilir. Eğlenceli bir şekilde, DAL-e ziyaretçilerden kendisiyle özçekim yapmalarını isteyebilir.

Pilot operasyon başarılı olursa, şirket Hyundai ve Kia’nın diğer showroomlarında daha fazla DAL-e robotu konuşlandırmayı umuyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai, Müşteri Hizmetleri İçin Robot Kullanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör