Sony, 4,5 Milyondan Fazla PS5 Sattı

blank
PS4 Oyunlarınızı PS5 Sürümlerine Nasıl Yükseltebilirsiniz?

İçerik: Sony, 4,5 Milyondan Fazla PS5 Sattı

Sony, 4,5 Milyondan Fazla PS5 Sattı: Sony, piyasaya çıktığından beri hiçbir zaman yeterli PlayStation 5 hissesine sahip görünmemişti, ancak yine de 2020’de 4,5 milyon konsol satmayı başardı – bu, konsolun 2013 lansman çeyreğindeki PS4 satışlarıyla eşleşti. Şirket, 1.4 milyon PS4 birim satışıyla birleştiğinde, Sony’nin oyun sektörü 883,2 milyar yen (8,4 milyar $) gelirle tarihteki en iyi mali çeyreğe sahip olduğunu ve 2019’a göre yüzde 40 arttığını duyurdu.

Ayrıca, donanım satışlarındaki 240 milyar yen’i (2.3 milyar $) ikiye katlayan 484 milyar yen’e (4.6 milyar $) ulaşan oyun satışları nedeniyle kârlar da yüzde 50 artarak 80.2 milyar yen’e (763 milyon $) ulaştı. Sony ayrıca PlayStation Plus aboneliğinde ve diğer ağ gelirlerinde yüzde 9 artış gördü.

PS5 hızlı bir başlangıç ​​yaparken Sony, “PS5 donanımı için üretim maliyetlerinden daha düşük stratejik fiyat noktaları” belirlediği için satılan her PS5’te para kaybettiğini doğruladı. Tamamen yeni bir konsolda bekleneceği gibi, lansmanın maliyeti de potansiyel kârları düşürdü.

Sony Electronics, şirketin son çeyreğinde (3. çeyrek mali) iyi bir performans gösterdi ve gelir biraz düşerken işletme geliri yüzde 25.4 artışla 105.8 milyar yen’e (1 milyar $) ulaştı. Sony, mobil bölümünde televizyon gelirinde bir artışa, daha iyi bir ürün karmasına ve işletme maliyetlerinde bir azalmaya kadar olduğunu belirtti. Bununla birlikte, 2019’da mobil ve kamera satışları azaldı ve Sony ve genel olarak kamera ve mobil endüstrilerle bir trend devam etti – Apple büyük bir istisna.

Sony genel olarak iyi bir çeyrek geçirdi ve sırasıyla satış ve işletme geliri sırasıyla yüzde 9,5 ve yüzde 20 artarak tüm segmentlerinde kârlılık gösterdi – oyun yine başı çekiyor. Şimdi, bir PS5 konsolu isteyen herkesin bir tane alabilmesi için üretimi hızlandırması gerekiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, 4,5 Milyondan Fazla PS5 Sattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

World of Warcraft’ın Yeni Oyunu 1 Haziran’da Geliyor

World of Warcraft’ın Yeni Oyunu 1 Haziran’da Geliyor. World of Warcraft Classic oyuncularının Burning Crusade …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör