YouTube, Gençler İçin Ebeveyn Denetimlerini Genişletecek

blank
YouTube, Gençler İçin Ebeveyn Denetimlerini Genişletecek

İçerik: YouTube, Gençler İçin Ebeveyn Denetimlerini Genişletecek

YouTube, Gençler İçin Ebeveyn Denetimlerini Genişletecek: YouTube, aralar ve gençler için genişletilmiş ebeveyn denetimlerini duyurdu. Yaklaşan özellik, YouTube Kids’in sınırlarını aşmış olanları hedefliyor. YouTube, önümüzdeki aylarda denetlenen hesaplar özelliği için herkese açık bir beta açacak.

Gözetim altındaki Google Hesapları aracılığıyla, ebeveynler üç içerik ayarından birini seçebilecek. Küçüklerinizin sitede küçük çocuklara göre daha geniş bir video yelpazesine erişmesine izin verecek kadar rahat olduğunuzda, Keşfedin ayarını etkinleştirebilirsiniz. Bu, YouTube’un genellikle dokuz yaş ve üstü çocuklar için uygun olduğunu söylediği bir dizi videonun kilidini açacaktır. Vlog’lar, oyun klipleri, müzik videoları, haberler ve eğitim içeriği gibi şeyleri içerir.

Daha Fazlasını Keşfedin ayarı gençlere yöneliktir. Keşfedin ayarında görünen içerik türü için canlı yayınlar da dahil olmak üzere daha büyük bir video havuzu içerecektir. YouTube’un çoğu seçeneği kendi kendini açıklar niteliktedir. Yaş kısıtlaması olan videoları engeller ancak aksi takdirde daha yaşlı gençlerin platformdaki hemen hemen her şeye erişmesine izin verir.

YouTube, her bir ayar için hangi videoların etkinleştirildiğini belirlemek için makine öğrenimi, kullanıcılardan ve insan incelemecilerden gelen geri bildirimleri bir arada kullanıyor. Sistemin mükemmel olmayacağını ve bazı uygunsuz videoların çatlaklardan sızacağını, ancak zaman içinde denetlenen deneyimi geliştirip iyileştireceğini kabul etti.

İçerik ayarlarının yanı sıra, ebeveynler çocuklarının izleme ve arama geçmişini görüntüleyebilecek. Google’ın Family Link aracılığıyla zaman sınırları dahil diğer kısıtlamaları etkinleştirmeye devam edebilirler. YouTube, belirli videoları engelleme seçeneği de dahil olmak üzere daha fazla kontrol eklemeyi planlıyor.

İçeriğin ötesinde özellik, ara ve genç hesaplarını başka şekillerde sınırlayacaktır. YouTube onlara kişiselleştirilmiş reklamlar veya belirli reklam kategorileri sunmaz ve uygulama içi satın almalar devre dışı bırakılır. YouTube sonunda bazılarını “yaşa uygun ve ebeveyn kontrollü bir yaklaşımla” etkinleştirmeyi planlasa da, bazı yorumlar ve oluşturma özellikleri kapatılacak.

National PTA, Parent Zone ve Be Internet Awesome’in yardımıyla YouTube, ebeveynlerin çocuklarını platformda en iyi nasıl denetleyeceklerini belirlemelerine yardımcı olacak bir rehber oluşturdu. Ayrıca, içerik oluşturucularla birlikte, yanlış bilgi, zorbalık, taciz ve dijital refah gibi konuları tartıştıklarını görecek bir kampanya yürütmek için çalışıyor.

Hizmet, ebeveynlerin kullanabileceği özellikleri ve araçları genişleterek, küçük çocuklar için denetlenen hesaplardan daha iyi bir seçenek olduğunu iddia ettiği YouTube Çocuk’ta çalışmaya devam edeceğini söylüyor. Bunların arasında, belirli videolara veya kanallara erişimi etkinleştirme seçeneği olacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube, Gençler İçin Ebeveyn Denetimlerini Genişletecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör