Çin Roketi Enkazı Hint Okyanusu’na Düştü

blank
Çin Roketi Enkazı Hint Okyanusu'na Düştü

İçerik: Çin Roketi Enkazı Hint Okyanusu’na Düştü

Çin Roketi Enkazı Hint Okyanusu’na Düştü. Çin’in büyük Long March 5b roketi, eleştirmenlerin hayal kırıklığına uğrayacak şekilde, çoğunlukla beklendiği gibi Dünya’ya düştü. BBC’ye göre, Çin medyası, kontrolsüz yeniden girişten kaynaklanan enkazın Maldivler’in hemen batısındaki Hint Okyanusu’na 22: 24’te Doğu’ya sıçradığını söyledi. Yerden insanlara veya mülke zarar verme olasılığı düşük olsa da, herhangi bir enkazın araziye çarpıp çarpmadığı belirsiz.

Roket, bir Tiangong uzay istasyonu bileşenini yörüngeye taşımak için 29 Nisan’da fırlatıldı ve kısa süre sonra irtifa kaybetmeye başladı. 2020 roketinin Batı Afrika’daki Fildişi Sahili’ne bir miktar enkaz yaydığına inanılıyor.

ABD’li yetkililer, Çin’e yeniden girişi yönettiği için şaşırtıcı olmayan bir şekilde patladı. NASA Yöneticisi Bill Nelson, Çin’i uzay enkazı için “sorumlu standartları karşılamamakla” suçlayarak, ülkenin aşağıdaki insanlar için riskleri azaltmak için elinden geleni yapması gerektiğini savundu. Savunma Bakanı Lloyd Austin açıklamayı yineledi.

Çin’in yakın zamanda yollarını değiştirmesi pek olası görünmüyor. Devlet destekli basın, Amerikan endişelerini “abartılı” olarak değerlendirdi ve suya iniş bekliyordu. Yine de, modern ABD fırlatmalarıyla keskin bir tezat oluşturuyor ve bunlardan bazıları şu anda herhangi bir parçanın hesaba katılmadığı yeniden kullanılabilir roketleri içeriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin Roketi Enkazı Hint Okyanusu’na Düştü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin, FAST Teleskopunu Kullanarak Güneş Rüzgarını İnceliyor

Çinli Bilim Adamları Dev Teleskop Kullanarak Güneş Rüzgarını İnceliyor: Çinli bilim adamları, dünyanın en büyük …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör