11 SHIELD II Hava Savunma Radarı TSK’ya Teslim Edildi

blank
11 SHIELD II Hava Savunma Radarı TSK'ya Teslim Edildi

İçerik: 11 SHIELD II Hava Savunma Radarı TSK’ya Teslim Edildi

11 SHIELD II Hava Savunma Radarı TSK’ya Teslim Edildi

Milli Savunma Bakanlığı ile ASELSAN arasında 2016 yılında imzalanan Yeni Nesil Hava Savunma Erken Uyarı Radarı (KALKAN-II) Tedarik Sözleşmesi kapsamında toplam 11 sistemin kabulü tamamlandı.

KALKAN II Hava Savunma Radarı – HBT Projesi, ASELSAN REHİS Sektör Başkanlığı tarafından yürütülen KALKAN-II Hava Savunma Radarı Projesi kapsamında ihtiyaç duyulan X-Bant Çok Kanallı RF Döner Eklem ve Dalga Kılavuzu ünitesinin tasarım ve üretimini kapsamaktadır. Proje süresince teslim edilecek 11 üniteden 19’u teslim edildi.

KALKAN-II, 3 boyutlu orta irtifa hava hedeflerinin doğru ve hızlı tespiti ve teşhisi için mobil arama ve izleme radarıdır. KALKAN-II, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Hava Savunma Erken Uyarı Komuta Kontrol Sistemi (HERİKKS) ve Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sisteminin (HİSAR-O) ana arama radarı olarak kullanılmaktadır.

Çok ışınlı ve fazlı dizi elektronik tarama anteni ile üsler, limanlar, fabrikalar ve benzeri kritik alanlarda koruma uygulamaları için tek başına veya komuta kontrol sistemleri ile kullanıma uygundur.

Sistem araç ve sensör grubundan oluşmaktadır. Sensör grubu treyler üzerine monte edilerek araç ile çekilerek operasyon alanına taşınmaktadır. Operatör, uzaktan kumanda özelliği sayesinde araç içinde veya araçtan ve sensörden uzakta çalışmaya devam edebilir.

KALKAN-II Radar Sistemi, alçak ve orta irtifa hava savunma katmanlarında düşman hava tehdit unsurlarının üç boyutlu olarak algılanmasını ve izlenmesini, sabit ve döner kanat olarak sınıflandırılmasını ve üzerindeki unsurların güvenliğini sağlamak amacıyla dost kuvvet tanımlanmasını sağlar. doğrudan saldırıya uğrayan yüzey. 2008 yılından bu yana ülkenin birçok yerinde faaliyet gösteren KALKAN Hava Savunma Radarı, hava savunma radar sisteminin bazı kritik birimlerinin lokalize edilerek yeni nesil ürünler ile modifiye edilmiş hava savunma radar sistemidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: 11 SHIELD II Hava Savunma Radarı TSK’ya Teslim Edildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk F-16D Savaş Uçakları NATO Tatbikatında Yerini Aldı

Türk F-16D Savaş Uçakları NATO Tatbikatında Yerini Aldı:Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Türk Hava …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör