NASA’nın Otonom Ay Aracı General Motors Tarafından Yapılacak

blank
NASA'nın Otonom Ay Aracı General Motors Tarafından Yapılacak

İçerik: NASA’nın Otonom Ay Aracı General Motors Tarafından Yapılacak

NASA’nın Otonom Ay Aracı General Motors Tarafından Yapılacak:

NASA, 1972’den beri ilk kez insanları Ay’a geri döndürmesine yardımcı olmak için özel şirketlerden oluşan bir çatlak ekibi kuruyor. SpaceX’i Ay’a iniş görevini atadıktan sonra, ajans dikkatini yüzey taşımacılığına çeviriyor. NASA, Artemis programının ay araçlarını geliştirmek için General Motors ve düzenli savunma yüklenicisi Lockheed Martin’i seçti.

Kapsamlı amaç, astronotların Ay’da daha önce hiç olmadığı kadar uzağa seyahat etmelerini sağlamaktır. Asteroit çarpma kraterleri ve ölü volkanlarla dolu kayalık ay arazileriyle uğraşırken bunu sormak hiç de kolay değil.

NASA’nın kontrol listesi, araçların elektrikli olması ve otonom sürüşü desteklemesi gerektiğini zaten belirtti. Bugün GM, Ultium batarya sisteminden elde ettiği teknik bilgiden yararlanarak, her modül biriminde 24 hücreyi ve kendi kendine sürüş becerisini kullanarak tam olarak bunu sunmayı planladığını doğruladı. İkincisi, kısa süre önce sürücüsüz filosunu Walmart ile birlikte Dünya’da test etmeye başlayan otonom sürüş yan kuruluşu Cruise’a bağlı.

GM, NASA’nın yalnızca ABD şirketleriyle çalışacağını açıkladıktan sonra bir ayağa kalktı. (Musk’un Tesla’sı, ajans SpaceX’i getirdikten sonra muhtemelen masadan kalktı.) Otomotiv devi, hem 1969’daki orijinal Ay inişi hem de Apollo’nun 15-17’sinde kullanılan elektrikli Ay Gezici Aracı üzerinde çalışmış olması nedeniyle havacılık sektörüne de yabancı değil. misyonlar.

Bu arada Lockheed, Artemis I için Orion mürettebat modülünü, altı uzay aracı görevi için yaptığı sözleşmeye uygun olarak, bunu 12’ye genişletme seçeneğiyle birlikte inşa etti. 2024’te Artemis III’ün bir parçası olarak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA’nın Otonom Ay Aracı General Motors Tarafından Yapılacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Gelecek SpaceX Görevinde Ücretsiz Wi-Fi ve Yiyecek Isıtıcı Olacak

Gelecek SpaceX Görevinde Ücretsiz Wi-Fi ve Yiyecek Isıtıcı Olacak: SpaceX’in tamamen sivil Inspiration4 görevine üç …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör