Instagram Beğeni Sayılarını Neden Saklamak İstiyor?

blank
Instagram Beğeni Sayılarını Neden Saklamak İstiyor?

İçerik: Instagram Beğeni Sayılarını Neden Saklamak İstiyor?

Instagram Beğeni Sayılarını Neden Saklamak İstiyor?:

Nisan 2019’da, sosyal ağların ruh sağlığı üzerindeki etkileriyle ilgili artan soruların ortasında Instagram, beğeni içermeyen bir beslemeyi test edeceğini duyurdu. Ağda bir resim yayınlayan kişi yine de kaç kişinin ona bir kalp gönderdiğini görebilir, ancak toplam kalp sayısı halka görünmez kalacaktır.

Instagram şefi Adam Mosseri, Kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri’ne gelen testten hemen önce, “Gençlerle ilgili” dedi. “Fikir, Instagram’ı denemek ve baskısını azaltmak, daha az rekabet haline getirmek, insanlara sevdikleri insanlarla, onlara ilham veren şeylerle bağlantı kurmaya odaklanmaları için daha fazla alan vermek. Ama gerçekten gençlere odaklanıyor. ”

İki yıldan fazla süren testlerden sonra, bugün Instagram bulduğu şeyi açıkladı: Beğenileri kaldırmak, Instagram’ın gençler veya başkaları için anlamlı bir şekilde baskısını azaltmıyor ve bu nedenle beğeniler varsayılan olarak herkes tarafından görüntülenebilir durumda kalacak. Ancak artık tüm kullanıcılar, isterlerse tüm yayınları için veya gönderi başına bazında bunları kapatma olanağına sahip olacaklar.

“İnsanlardan ve uzmanlardan duyduğumuz şey, benzer sayıları görmemenin bazıları için faydalı olduğu ve diğerleri için can sıkıcı olduğuydu, çünkü özellikle insanlar neyin trend veya popüler olduğuna dair bir fikir edinmek için benzer sayıları kullandığından, size seçim hakkı veriyoruz.” şirket bir blog yazısında söyledi.

İlk bakışta, bu hareket dikkat çekici bir antik çağ gibi geliyor. Şirket, bu değişiklikleri test etmek için iki yıldan fazla yatırım yaptı ve Mosseri, şirket projeye başlarken Wired’a “kişisel olarak bu konuda çok zaman harcadığını” söyledi. Bir an için Instagram, etkileyici bir sosyal medya gerçeklik şovundan daha samimi ve insancıl bir şeye doğru kökten bir dönüşümün eşiğindeymiş gibi görünüyordu.

2019’da, herkese açık ölçümler içermeyen, arkadaşların öncelikli olduğu bu yaklaşım, Instagram’ın sonsuza dek rakibi Snapchat tarafından mükemmelleştirildi. Beğenileri, görüntüleme sayılarını, takipçileri ve diğer popülerlik puan tablolarını ortadan kaldırma fikri bazı çevrelerde ilgi gördü – sanatçı Ben Grosser’in Demetricator projesi, fikri tarayıcı uzantıları aracılığıyla olumlu eleştirilere uygulayan bir dizi araç yaptı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram Beğeni Sayılarını Neden Saklamak İstiyor?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör