Türk Uzay Ajansı 2020 Faaliyet Raporu Yayınlandı

blank
Türk Uzay Ajansı 2020 Faaliyet Raporu Yayınlandı

İçerik: Türk Uzay Ajansı 2020 Faaliyet Raporu Yayınlandı

Türk Uzay Ajansı 2020 Faaliyet Raporu Yayınlandı:

Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Türk Uzay Ajansı, 2020 yıllık raporunu yayınladı. Türk Uzay Ajansı Strateji Geliştirme Dairesi tarafından hazırlanan rapor, Bakan Mustafa Varank ve Cumhurbaşkanı Serdar H. Yıldırım’ın sözleriyle başlıyor. Ajansın internet sitesinde yer alan raporun siteye ne zaman yüklendiği bilinmemekle birlikte, raporun Şubat 2021’de hazır olması kuvvetle muhtemeldir.

Türkiye Uzay Ajansı 2020 Yıllık Raporunu indirmek için TIKLAYINIZ

23 Aralık 2018 tarihinde yayınlanan ve Kurumun kuruluşunu bildiren 13 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde yer alan raporda, “Kurumun Görevleri” ve “Kurumun organ ve birimleri” hakkında genel bilgiler yer almaktadır.

Ajansın hizmet birimleri; Uzay Sistemleri ve Araçları, Uzay Bilimleri, Fırlatma Sistemleri, Havacılık Teknolojileri, Yönetim Hizmetleri ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı, Özel Sekreter, Dış İlişkiler Şubesi, Hukuk Müşavirliği ve İleri Teknoloji ve İç Denetim Birimi. .123 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde, Kurum Başkanlığı’nın çeşitli unvanlarda 52 personel oluşturduğu belirtildi. Aynı kararnamede, bu kreasyonların atamalarının “2/11/31 tarihine kadar açıktan veya nakil yoluyla, TMK’nın 12 nci maddesine göre belirlenen atama sayısında sınır aranmaksızın” yapılması gerektiği de belirtilmektedir. CB Kararnamesi No. 2020″.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türk Uzay Ajansı 2020 Faaliyet Raporu Yayınlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör