Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Çıkacak

blank
Google Meet'in Tamamlayıcı Modu Eylül'de Çıkacak

İçerik: Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Çıkacak

Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Çıkacak:

Google Meet, kullanıcıların ek bir ekran üzerinden uzak üyeler eklemesine olanak tanıyan bir güncelleme aracılığıyla yeni bir ‘Yoldaş Modu’ özelliği alıyor. Yoldaş Modu, uzaktaki üyelere, mevcut üyelerin fiziksel olarak erişebildiği tüm gelişmiş etkileşimli özellikleri verir. Bu hareket, bazıları ofisteyken diğerleri evden veya uzak ortak çalışma alanlarından çalışırken, tüm üyeler için eşit hibrit toplantılar yapmak amacıyla geliyor. Güncelleme önce Google Meet için Web’e, ardından mobil uygulamalara gelecek. Google ayrıca arka plan gürültüsünü azaltmanın kullanılabilirliğini daha fazla kullanıcıya genişlettiğini duyurdu.

blank

Yaklaşan Google Meet için Yardımcı Modu, Mayıs 2021’de düzenlenen Google I/O etkinliğinde önizlendi. Video konferans uygulamasının yeni özelliği hakkında daha fazla ayrıntı bir Google Cloud blog gönderisinde açıklandı. Blog gönderisinde “Yoldaş Modu, nerede olurlarsa olsunlar her toplantı katılımcısına ekran paylaşımı, anketler, toplantı içi sohbet, el kaldırma, Soru-Cevap, canlı altyazılar ve daha fazlası gibi etkileşimli özelliklere ve kontrollere erişim sağlar” diyor.

Blog gönderisinde ayrıca “Aynı toplantı odasında bulunan iş arkadaşlarının kişisel cihazlarında Tamamlayıcı Modu etkinleştirerek Meet’te kendilerine kendi video kutucuklarını sunacak ve uzaktaki ekip arkadaşlarıyla bağlantıda kalmalarına yardımcı olacak” ayrıntıları da yer alıyor. Daha önce belirtildiği gibi, Yoldaş Modu, odadaki üyeleri, toplantıya uzak bir konumdan katılan meslektaşlarıyla sorunsuz bir şekilde bağlayacaktır. Google, blog gönderisine, Tamamlayıcı Modun Web’de ve yakında çıkacak olan aşamalı Web uygulamasında sunulacağını ve yakında mobil cihazlara geleceğini ekledi.

Ayrıca üyeler, katılma yerlerini bir toplantı odasında Evet veya sanal olarak katılarak Evet olarak seçerek toplantılara LCV’de bulunabilecekler.

Google ayrıca, yöneticilerin toplantılara kimlerin katılabileceğine ve katılımcıların toplantılarda birbirleriyle nasıl etkileşime geçeceğine ilişkin politikaları belirlemesine izin vererek Meet’i daha güvenli ve güvenli hale getiriyor. Arama devi aynı zamanda “toplantı içi sohbetin kullanımını engelleme ve toplantılar sırasında sunum yapmayı yasaklamanın yanı sıra, katılımcıların sesini kapatmak ve katılımcıların sesini açmalarını engellemek için tam denetime izin vererek, toplantı sahipleri için denetleme denetimleri sunacak.”

Google, Workspace Güncellemeleri için ayrı bir blog gönderisinde, Google Meet’te Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials ve Enterprise Standard sürümleri kullanıcılarına arka plan gürültüsü azaltmayı sunduğunu söyledi. Bu kullanıcılar ve 9 Ağustos’tan itibaren Enterprise Plus kullanıcıları için varsayılan olarak açılacaktır. Bu özellik, daha fazla kullanıcıya genişletilmeden önce ilk olarak geçen yıl yalnızca Enterprise Plus ve Education Plus müşterilerinin kullanımına sunuldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Çıkacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör