WhatsApp, Android’e Bir Kez Görüntüle Özelliği Getirecek

blank
WhatsApp, Android'e Bir Kez Görüntüle Özelliği Getirecek

İçerik: WhatsApp, Android’e Bir Kez Görüntüle Özelliği Getirecek

WhatsApp, Android’e Bir Kez Görüntüle Özelliği Getirecek:

Facebook kısa ömürlü mesajlaşmaya dalıyor. Sosyal dev, Messenger ve Instagram’da kendi kendini silen medya ve metinleri piyasaya sürdükten sonra benzer bir özelliği WhatsApp’ta da kullanıma sunuyor. Bugünden itibaren, uygulamanın Android’deki beta test kullanıcıları, fotoğrafları ve videoları siz görüntülediğiniz ve kapattığınız anda silen bir “Bir Kez Görüntüleme” modunu almaya başladı. WABetaInfo uzmanlarına göre, altyazı giriş alanında özel bir düğme (zamanlayıcıya benzeyen) görürseniz, yeni özelliğe erişiminiz olup olmadığını anlayacaksınız.

WhatsApp’ın yedi gün içinde silinen kaybolan mesajlarıyla karıştırılmaması için, bir kez görüntüleme modu kullanılarak gönderilen fotoğraflar ve videolar yalnızca tek kullanımlıktır ve kapattıktan sonra kaybolur. Medyanız görüntülendiğinde bir bildirim alırsınız.

blank

Eklenen gizlilik parlaklığına rağmen, konuya girmeden önce bilmeniz gereken bazı tuhaflıklar vardır. WABetaInfo tarafından belirtildiği gibi, okundu bilgilerinin devre dışı bırakılması, bir mesaj açıldıktan sonra başkalarının bilgilendirilmelerini engellemez – yine de, ” Bir alıcının sizinkini ne zaman açtığını görün. Gruplarda, okundu bilgilerini devre dışı bırakmış olsanız bile üyelerin kaybolan medyayı ne zaman açtığını görebileceksiniz.

Ayrıca, siz öğrenmeden insanların mesajınızı ekran görüntüsü almasını engelleyen hiçbir şey yok. Bir kez görüntüle, bu özelliğe erişimi olmayan birine mesaj gönderirseniz, görünüşe göre hala çalışır. İOS’takilerin yeni modu daha sonraki bir tarihte alacağı bildiriliyor.

Facebook, özelliği Haziran ayında bölücü WhatsApp gizlilik politikası güncellemesinin hemen ardından duyurdu. Teknoloji devi, ek kullanıcı verilerine erişimi konusundaki bir isyanın ardından yeni kuralları Şubat ayının başlarından Mayıs ortasına ertelemek zorunda kaldı. Facebook ayrıca daha sonra değişiklikleri kabul etmeyenler için WhatsApp özelliklerini sınırlama kararını geri aldı. Şirket daha önce daha özgün ve samimi sohbetleri teşvik etmenin bir yolu olarak kısa ömürlü mesajlaşmayı boyamıştı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp, Android’e Bir Kez Görüntüle Özelliği Getirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör