Windows 11, Her Yıl Bir Özellik Güncellemesi Alacak

blank
Windows 11, Her Yıl Bir Özellik Güncellemesi Alacak

İçerik: Windows 11, Her Yıl Bir Özellik Güncellemesi Alacak

Windows 11, Her Yıl Bir Özellik Güncellemesi Alacak:

Windows 11, geçen ay yeni bir arayüz, uygulama simgeleri ve merkezi olarak yerleştirilmiş bir Başlat menüsü ile tanıtıldı. Dağıtımın bu yıl içinde başlaması bekleniyor ve yeni bilgisayarlara önceden yüklenmiş olarak gelecek. Windows 11, Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz bir yükseltme olarak sunulacak. Şu anda Windows Insider üyelerine test için kullanılabilir. Microsoft ayrıca her yıl Windows 11 için özellik güncelleme planını açıkladı. Her yıl yalnızca tek bir Windows 11 büyük özellik güncellemesinin kullanıma sunulacağını, güvenlik ve hata düzeltmeleri için düzenli aylık kalite güncellemelerinin sağlanacağını onayladı.

Microsoft, resmi destek sitesinde Windows 11 için özellik güncellemesini ve kalite güncellemesini kullanıma sunma planını ayrıntılı olarak açıkladı. Şirket, “her takvim yılının ikinci yarısında yayınlanması hedeflenen, yıllık olarak tek bir Windows 11 özellik güncellemesi sağlayacağını” doğruluyor. Bu, her yıl iki büyük güncelleme alan Windows 10 güncelleme zamanlamasının aksine. Ancak şirket, Windows 11 ve Windows 10 cihazlarının güvenlik güncellemeleri ve hata düzeltmeleri sağlamak için düzenli olarak aylık kalite güncellemeleri almaya devam edeceğini söylüyor.

Teknoloji devi ayrıca Windows 11’in Home, Pro, Pro for Workstations ve Pro for Education sürümlerinin genel kullanılabilirlik tarihinden itibaren 24 ay destek alacağını da doğruluyor. Ayrıca, Windows 11’in Enterprise ve Education sürümleri, genel kullanılabilirlik tarihinden itibaren 36 ay boyunca desteklenecektir.

Windows 11’in benimsenmesinin muhtemelen uzun süreli bir ilişki olacağı göz önüne alındığında, Microsoft, Windows 10’un hizmet içi sürümlerindeki cihazların 2025 yılına kadar aylık Windows 10 güvenlik güncelleştirmelerini ve ayrıca devam eden Microsoft 365’i desteklemek için Windows 10’da artımlı iyileştirmeleri almaya devam edeceğini garanti eder. dağıtımlar.

Donanım gereksinimlerine gelince, Microsoft, Windows 11’in piyasadaki çoğu cihaza dağıtılabilmesini sağlamak için AMD, Intel ve Qualcomm dahil olmak üzere tüm büyük silikon ortaklarıyla çalıştığını söyledi. Ancak, Windows 11 için minimum gereksinimler Windows 10 kadar hafif değildir. Windows 11, 4 GB RAM ve 64 GB depolama ile birlikte en az 64 bit x86 veya ARM işlemci gerektirir. Windows 10, aksine, en az 1 GB RAM ve 16 GB depolama alanı gerektiriyordu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Windows 11, Her Yıl Bir Özellik Güncellemesi Alacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör