Norton ve Avast, 8 Milyar Dolarlık Bir Birleşme Anlaşması Yaptı

blank
Norton ve Avast, 8 Milyar Dolarlık Bir Birleşme Anlaşması Yaptı

İçerik: Norton ve Avast, 8 Milyar Dolarlık Bir Birleşme Anlaşması Yaptı

Norton ve Avast, 8 Milyar Dolarlık Bir Birleşme Anlaşması Yaptı:

NortonLifeLock ve Avast, 8 milyar doları aşan bir anlaşmayla birleşiyor. Anlaşma, NortonLifelock’un Avast’ın tüm hisselerini satın aldığını ve çok daha büyük bir siber güvenlik firması oluşturduğunu görecek. NortonLifeLock CEO’su Vincent Pilette, “Bu kombinasyonla siber güvenlik platformumuzu güçlendirebilir ve 500 milyondan fazla kullanıcıya sunabiliriz” diyor. Siber güvenliği dönüştürmek için inovasyonu daha da hızlandırma yeteneğine de sahip olacağız” dedi.

Kombinasyon, siber güvenliğin hem tüketiciler hem de işletmeler için kritik olduğu bir zamanda, Avast’ın gizliliğe odaklanmasının ve NortonLifeLock’un kimlik deneyiminin faydalarını içeren antivirüs ürünlerine yol açmalıdır.

Fidye yazılımları artıyor ve her hafta yeni yüksek profilli vakalar yaşanıyor. Gigabyte, bu hafta başlarında bir fidye yazılımı saldırısına uğradı ve geçen ay Kaseya’nın uzaktan BT yönetim yazılımının müşterilerini büyük bir fidye yazılımı saldırısı etkiledi.

Bu saldırılar genellikle tedarik zinciri saldırılarına, fidye yazılımı olaylarına veya normal tüketicileri de etkileyen kötü amaçlı yazılımlara yol açabilir. Bilgisayar korsanları, 2017 yılında sistem temizleme programı CCleaner’ın içine kötü amaçlı yazılımları gizlemeyi başardı ve tüketiciler, kredi kartı veritabanları ve kişisel bilgiler sızdırıldığında genellikle kurbanlar oluyor.

Çek Cumhuriyeti’nde kurulan Avast, 11 yıldır tüketiciler ve küçük işletmeler için yazılım üretiyor ve AVG’yi beş yıl önce satın aldı. NortonLifeLock, Symantec’in Broadcom’un Symantec’in kurumsal güvenlik işini iki yıl önce satın almasının ardından geride kalan eski tüketici tarafıdır. Norton antivirüs 1991’den beri çeşitli biçimlerde varlığını sürdürüyor ve 30 yıldır tüketiciler için popüler bir seçenek olarak kaldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Norton ve Avast, 8 Milyar Dolarlık Bir Birleşme Anlaşması Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör