Google, Güney Kore Tarafından 177 Milyon Dolar Para Cezası Aldı

blank
Google, Güney Kore Tarafından 177 Milyon Dolar Para Cezası Aldı

İçerik: Google, Güney Kore Tarafından 177 Milyon Dolar Para Cezası Aldı

Google, Güney Kore Tarafından 177 Milyon Dolar Para Cezası Aldı:

Kore Adil Ticaret Komisyonu, teknoloji devini Android rakiplerinin gelişimini engellemek için pazardaki hakim konumunu kullanmakla suçlayarak Google’a 177 milyon dolar para cezası verdi. Yonhap News’e göre, Kore’nin antitröst düzenleyicisi, Google’ın Android işletim sistemini kullanma karşılığında üreticilere imzalattığı anti-parçalanma anlaşmasının (AFA) rekabeti engellemesine karar verdi.

Anlaşma, Koreli şirketler Samsung ve LG de dahil olmak üzere telefon üreticilerinin kendi Android işletim sistemi sürümlerini (veya Android çatalları) cihazlarına oluşturmalarını ve yüklemelerini engelliyor. Yonhap News, komisyonun anlaşmanın 2016’dan beri rekabeti engelleyip engellemediğini araştırdığını söylüyor. Komisyon, Google’a para cezası vermenin yanı sıra, şirketin üreticileri ileriye dönük AFA’ları imzalamaya ve mevcutları değiştirmeye zorlamasını da yasakladı.

Teknoloji devi, Bloomberg ve CNBC’ye gönderilen bir açıklamada, Android ve uyumluluk programının yeniliği hızlandırdığını ve kullanıcı deneyimini iyileştirdiğini ve Koreli üreticileri içeren şirketlere fayda sağladığını savundu. Sözcü, “Bugün yayınlanan KFTC kararı bu faydaları göz ardı ediyor ve tüketicilerin yararlandığı avantajları baltalayacak. Google, KFTC’nin kararına itiraz etmeyi planlıyor” dedi.

KFTC, Kore’nin ülkenin Telekomünikasyon İş Kanununda yaptığı değişiklikle aynı gün kararını açıkladı. Bu değişiklik, Google ve Apple’ın App Store’larındaki uygulamalar için üçüncü taraf ödemelerine izin vermesini gerektirecek bir yasa ekliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Güney Kore Tarafından 177 Milyon Dolar Para Cezası Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör