Oyunlara Harcanan Zaman Yüzde 69 Arttı

blank
Oyunlara Harcanan Zaman Yüzde 69 Arttı

İçerik: Oyunlara Harcanan Zaman Yüzde 69 Arttı

Oyunlara Harcanan Zaman Yüzde 69 Arttı:

Türkiye’de oyun oynama süresi yüzde 69 arttı. Oyun harcamalarının %48 arttığı ülkemizde oyun sektörüne yapılan yatırımlar da artıyor. 2021 yılının üçüncü çeyreğinde en fazla yatırım işlemi oyun sektöründe gerçekleşirken, pazaryeri sektörü ikinci sırada yer aldı.

Digital Report Magazine ve DORinsight Research Company tarafından yapılan araştırmaya göre, Türkiye’de pandemi döneminde oyun harcamaları yüzde 48 arttı. Oyunlara ayrılan sürenin yüzde 69 arttığının belirtildiği araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 35’i günde 1-2 saat oyunlara ayrılırken, yüzde 3’ü 6 saatten fazla oyun oynuyor. Katılımcıların yüzde 80’i aktif olarak dijital oyunlar oynuyor.

En çok tercih edilen dijital oyun türü bulmaca oldu. Oyun harcamalarının ve oyunlara ayrılan zamanın artmasıyla ülkemizde güçlü bir sektör haline gelen oyun sektörüne 2021 yılının üçüncü çeyreğinde 10 yatırım yapıldı. KPMG Türkiye ve girişim sermayesi şirketi 212 ile ortaklaşa hazırlanan Girişim Ekosistemi Yatırımları Raporu’na göre, yatırım sayısını 7 işlemle pazardaki şirketler, derin teknoloji (derin teknoloji) ve SaaS (hizmet olarak yazılım) sektörleri takip ediyor.

blank

İFASTURK Kurucusu Mesut Şenel, oyun sektöründeki büyüme trendinin önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceğini belirterek, “2025 yılında App Store’da yüzde 42 oranında; Google Play Store’da en yüksek gelire sahip kategorinin yüzde 71 ile oyunlar olması bekleniyor. Dünyada hızla büyüyen oyun sektörü, Türkiye’de de büyük bir atılım gerçekleştirdi. Devlet destekleri, hibe ve teşviklerdeki tecrübemizle bilgisayar oyunları, mobil oyunlar ve uygulamalar alanında üretim yapmak isteyen girişimcileri destekliyor, markalaşma yolunda ilerlemelerine katkıda bulunuyoruz” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Oyunlara Harcanan Zaman Yüzde 69 Arttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör