Apple Araba, 2024’e Kadar Gelebilir

blank
Apple Araba, 2024'e Kadar Gelebilir

İçerik: Apple Araba, 2024’e Kadar Gelebilir

Bloomberg’in Cuma günü yayınlanan bir raporuna göre Apple Car, yani Project Titan, şirketin California, Cupertino genel merkezinin kavisli salonlarında canlı ve iyi durumda olduğu bildirildi.

Aralık ayında yayınlanan daha önceki bir Tayvan raporu, tedarikçilerin 2021’in ikinci çeyreğinde uzun süredir söylentilere konu olan Apple Car bileşenlerinin üretimini artırmaya başlayacaklarını belirten isimsiz kaynaklara atıfta bulundu ve projenin planlanandan birkaç yıl önce yürütüldüğünü belirtti. Yine Aralık ayından Reuters tarafından yayınlanan bir başka raporda, 2024’ün bir Apple Car göreceğimiz tarih olduğunu söyleyen kaynaklar vardı.

Geçmişte Apple Car çemberini kaçırdıysanız, teknoloji devinin, proje rafa kaldırılmadan önceki on yılda bir prototip arabayı ortaya çıkarmaya yakın olduğu söyleniyordu. Bunun yerine Apple, sürücüsüz araç yazılımına odaklanmaya karar verdi ve donanımı diğer şirketlere bıraktı. Apple, bazı teknoloji şirketlerinden ve yeni kurulan şirketlerden farklı olarak, bir robotaksi değil, bunun yerine sürebileceğiniz kişisel bir araç inşa etmeye çalışıyor.

Yavaş yavaş, Apple’ın yine de fiziksel otomotiv bileşenleri için birçok patent başvurusu şeklinde fiziksel bir otomobille uğraşmak isteyebileceğine dair kanıtlar gördük. Bir şirketin bir patent başvurusunda bulunması, bununla devam edeceği anlamına gelmez, ancak yine de bize mühendislerinin kafalarının en azından nerede olduğu konusunda bir fikir verir. Reuters raporuna göre, Apple 2019’da Project Titan’da yeniden bir araya geldi ve yazılımdan ziyade fiziksel bir otomobil planlarını ilerletmeyi planlıyor. Rapora göre planlar, bir pil paketine çok daha düşük bir maliyetle daha fazla enerji sığdırmak için oyunun kurallarını değiştiren pil teknolojisini içeriyor.

Bu “tek hücreli” pil paketi, yayında bir kaynak olarak tarif edildiği şekliyle, tasarımı basitleştirirken sürüş menzilini artırmak için daha fazla aktif malzeme içerecek şekilde paketin içinde yer açar. Bildirildiğine göre lityum iyon yerine bir lityum-demir fosfat bileşimi de masada. Kendi kendine sürüş teknolojisine gelince, Apple’ın teknoloji üzerinde işbirliği yapmak için dış firmalarla görüştüğü, ancak iPhone teknolojisinden edindiği deneyimlerle kendi birimlerini şirket içinde kurabileceği bildiriliyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Araba, 2024’e Kadar Gelebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör