RazerViper 8K, En hızlı Oyuncu Mouse’u Oldu

blank
RazerViper 8K, En hızlı Oyun Mouse'u Oldu

İçerik: RazerViper 8K, En hızlı Oyuncu Mouse’u Oldu

RazerViper 8K, En hızlı Oyun Mouse’u Oldu. Çoğunlukla aynı ve şu anda aynı fiyattan 79 $ ‘dan temin edilebiliyor (Türkiye’de 1000-1500 TL arası), ancak teknolojinin rakiplerine karşı avantaj elde etmelerine yardımcı olabileceğini ümit eden rekabetçi oyuncular için bazı önemli yükseltmeleri var.

İlk olarak, Razer şimdi şirkete göre daha dokunsal bir tıklama hissine sahip en yeni nesil optik anahtarların yanı sıra diğer 2020 farelerinin çoğunda kullanılan Focus Plus 20.000DPI sensörünü de içeriyor. fareyi test ettiğimde bana fark edilir). En büyük haber, Razer’e göre, yeni revize edilen Viper’ın şu anda mevcut olan herhangi bir fare arasında en hızlı oylama oranına ulaşabilmesidir: 8.000 Hz’e kadar – 1.000 Hz’lik endüstri standardından çok daha yüksek.

Yoklama oranı, farenin bilgisayarınıza ekranın neresinde olduğunu saniyede ne sıklıkla söylediğini ölçer. Yoklama ne kadar sık ​​olursa, fare izlemeniz o kadar sorunsuz olabilir. Razer’in yeni Viper 8K’sı söz konusu olduğunda, 8.000Hz yoklama hızı PC’nize saniyede 8.000 ping gönderebilir ve bu pinglerin yanıt süresini bir milisaniyeden yalnızca sekiz milisaniyeye düşürür. Kağıt üzerinde gerçekten etkileyici görünüyor.

Ama tam olarak neden bu kadar yüksek bir seçim oranına ihtiyaç duyulsun ki? Razer, bu iyileştirme yanıt süresinden sadece bir milisaniyenin kesirlerini kestiği için bunun hemen hissetmeyeceğiniz veya hemen fark etmeyeceğiniz bir yükseltme olduğunu söylüyor – bu, çoğu insanın tarif edemeyeceği bir bahse girerim. Bununla birlikte, Razer’e göre, hareketinizin ve hedeflemenizin daha duyarlı hissetmesine yardımcı olabilir ve birinci şahıs nişancılar gibi hızlı tempolu oyunlar oynayan oyuncular, fark etmeseler bile bu fareyi kullanmaktan büyük olasılıkla faydalanırlar. olay.

Açıkçası, hızlı reflekslere dayanan birinci şahıs oyunu Ghostrunner’ı test ederken oyunda büyük bir fark görmedim. (Çok başarısız oldum, ama dürüst olmak gerekirse, bu yeni bir şey değil.) Daha sonra, Razer’ın 8.000 Hz yoklama oranı iddiasını, bu ölçümü izleyen bazı sitelerle test etmeye çalıştım. Mouse Insider ve Zowie tarafından yapılan araçlar, bu fare için 4.700 Hz ortalama yoklama oranı kaydetti. Birkaç kez 5.000 Hz’e ulaştı, bu yüzden elimi daha hızlı hareket ettirmem fiziksel olarak mümkün olsaydı daha yükseğe çıkabilirmiş gibi görünüyordu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: RazerViper 8K, En hızlı Oyuncu Mouse’u Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör