Ford, Binlerce Mustang Mach-E SUV Teslimatını Erteledi

blank
Ford, Binlerce Mustang Mach-E SUV Teslimatını Erteledi Otomobil üreticisi gecikmeye neyin sebep olduğunu tam olarak söylemedi, sadece "müşterilere kaliteli bir araç sunma taahhüdümüzün bir parçası olarak" elektrikli Mustang'leri geride tuttuğunu söyledi. Ford daha önce Ocak ayında "birkaç yüz" tanesinin kalite kontrolleri için teslimatını ertelediğini söylemişti. Gecikmeyi telafi etmeye yardımcı olmak için Ford, etkilenen müşterilere şirketin FordPass Şarj Ağındaki istasyonlarda ekstra 250 kWh ücretsiz şarj sağlıyor. (Mustang Mach-E'nin alıcıları zaten promosyon olarak 250 kWh ücretsiz alıyorlardı.) Ford ayrıca, "Mustang Mach-E'lerini alırken uzun gecikmeler yaşayan yaklaşık 250 müşteri için 1.000 $ 'a kadar" ilk ayın ödemesini karşılayacağını "söylüyor. " Bu konaklama yerleriyle ilgili haberler ilk olarak Salı günü bir Mach-E forumunda ortaya çıktı. Ford, bir EV'nin piyasaya sürülmesiyle sorun yaşayan yalnız değil. Bu haftanın başlarında, The Verge ilk olarak Volvo'nun, elektrikli araçlar müşterilere ulaşmadan önce bir yazılım güncellemesi göndermek için ABD limanlarında bir dizi XC40 Recharge SUV tuttuğunu bildirdi. Volkswagen, geçen yıl ID 3 toplu pazar EV'sinin lansmanı sırasında bir yazılım sorunu nedeniyle sorun yaşadı. Ford ayrıca, Explorer'ın yeni bir sürümünü 2019'da piyasaya sürerken sorun yaşadı ve bu, şirketin yönetim kademelerinde bir sarsıntıya yol açtı ve Jim Farley'nin Jim Hackett'in yerine CEO olarak geçmesinin habercisi oldu.

İçerik: Ford, Binlerce Mustang Mach-E SUV Teslimatını Erteledi

Ford, Binlerce Mustang Mach-E SUV Teslimatını Erteledi: Ford nihayet ilk toplu pazar elektrikli arabası olan Mustang Mach-E SUV’yi piyasaya sürerken yaşadığı gecikmelerin ölçeğine biraz ışık tuttu. Şirket Çarşamba günü, teslimatların ilk tam ayı olan Şubat ayında 3.739 Mustang Mach-Es sevk ettiğini duyurduktan sonra, The Verge’ye yaptığı açıklamada, yaklaşık 4.500 müşterinin elektrikli SUV’yi almak için beklenenden daha uzun süre beklemek zorunda kalacağını söyledi.

Otomobil üreticisi gecikmeye neyin sebep olduğunu tam olarak söylemedi, sadece “müşterilere kaliteli bir araç sunma taahhüdümüzün bir parçası olarak” elektrikli Mustang’leri geride tuttuğunu söyledi. Ford daha önce Ocak ayında “birkaç yüz” tanesinin kalite kontrolleri için teslimatını ertelediğini söylemişti.

Gecikmeyi telafi etmeye yardımcı olmak için Ford, etkilenen müşterilere şirketin FordPass Şarj Ağındaki istasyonlarda ekstra 250 kWh ücretsiz şarj sağlıyor. (Mustang Mach-E’nin alıcıları zaten promosyon olarak 250 kWh ücretsiz alıyorlardı.) Ford ayrıca, “Mustang Mach-E’lerini alırken uzun gecikmeler yaşayan yaklaşık 250 müşteri için 1.000 $ ‘a kadar” ilk ayın ödemesini karşılayacağını “söylüyor. ” Bu konaklama yerleriyle ilgili haberler ilk olarak Salı günü bir Mach-E forumunda ortaya çıktı.

Ford, bir EV’nin piyasaya sürülmesiyle sorun yaşayan yalnız değil. Bu haftanın başlarında, The Verge ilk olarak Volvo’nun, elektrikli araçlar müşterilere ulaşmadan önce bir yazılım güncellemesi göndermek için ABD limanlarında bir dizi XC40 Recharge SUV tuttuğunu bildirdi. Volkswagen, geçen yıl ID 3 toplu pazar EV’sinin lansmanı sırasında bir yazılım sorunu nedeniyle sorun yaşadı.

Ford ayrıca, Explorer’ın yeni bir sürümünü 2019’da piyasaya sürerken sorun yaşadı ve bu, şirketin yönetim kademelerinde bir sarsıntıya yol açtı ve Jim Farley’nin Jim Hackett’in yerine CEO olarak geçmesinin habercisi oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ford, Binlerce Mustang Mach-E SUV Teslimatını Erteledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör