Sony, Kullanıcılara Yüksek Performanslı G Lensi Çıkardı

blank
Sony, Kullanıcılara Yüksek Performanslı G Lensi Çıkardı

İçerik: Sony, Kullanıcılara Yüksek Performanslı G Lensi Çıkardı

Sony, Kullanıcılara Yüksek Performanslı G Lensi Çıkardı:

Sony, etkileyici E-mount serisini üç yüksek kaliteli G Lens ™ ile genişletiyor ve kullanıcılara getiriyor. FE 50mm F2.5 G (model SEL50F25G), FE 40mm F2.5 G (model SEL40F25G) ve FE 24mm F2.8 G (model SEL24F28G) lenslerin tümü, kompakt tasarımlarda yüksek görüntü kalitesini ve muhteşem bokeh’i bir araya getirir.

Lensler, fotoğrafçıların ve video içeriği üreticilerinin olağanüstü çekim performansı ve mobilite rahatlığı arayışına yanıt verir.

Sony full frame kamera veya APS-C ile birlikte kullanıldığında, lensler en verimli şekilde yüksek çözünürlük, sezgisel kullanım, hızlı, hassas ve sessiz otomatik netleme sağlar. Bu üç lens, anlık çekimler, portre ve manzara çekimleri dahil olmak üzere çok çeşitli kullanımlar için ideal bir set oluşturur.

Sony Avrupa Dijital Görüntüleme Ürün Pazarlama Direktörü Yann Salmon Legagneur şunları söyledi: “Sony olarak, yaratıcıların dünyanın güzelliğini yakalamak için ihtiyaç duydukları araçları yaratmak için sürekli yenilik yapıyoruz. Mükemmel çözünürlüğü ve çarpıcı bokeh’i kompakt ve sofistike bir tasarımda birleştiren FE 50mm F2.5 G, FE 40mm F2.5 G ve FE 24mm F2.8 G, kullanıcılara farklı bakış açılarını yakalayabilen lenslere sahip olmanın keyfini yaşama fırsatı sunar. aynı sahne. Bu üç temel lensin her biri, farklı odak uzunluklarına sahip tüm çekim türleri için uygun bir çekim formatı sağlar; 50 mm portreler için 40 mm deklanşör, fotoğrafçılık veya film çekimleri için en uygun lens iken, 24 mm manzara çekimleri için ideal bir seçimdir. Sezgisel kullanım kolaylığı ve üstün yapı kalitesiyle bu üçlü, mükemmeli arayan içerik oluşturucular için mükemmel bir lens kitidir.

Ayrıca, üç lensin tümü aynı boyuttadır (68 mm çap x 45 mm), tümü aynı filtre çapına (49 mm) ve ağırlığa (FE 50 mm F2,5 G 174g, FE 40 mm F2,5 G 173g ve FE 24 mm F2,8 G) sahiptir 162g) ve yerleşik odakları neredeyse aynıdır; Bu, bir gimbal kullanırken bile lens değişimini kolaylaştırır. Aynı şık dış tasarıma sahip bu lensler, odak uzunluklarında hızlı değişime izin verecek şekilde açıkça işaretlenmiştir.

Kompakt bir tasarımda yüksek çözünürlük
FE 50mm F2.5 G, FE 40mm F2.5 G ve FE 24mm F2.8 G lensler kompakt ve hafiftir, ancak aynı zamanda bir G Lensin yüksek görüntü kalitesini sunar. Asferik parçalar ve yüksek çözünürlük sunan ve renk bulanıklığını azaltan ED (Ekstra Düşük Dağılım) cam elemanlara sahip en gelişmiş optik teknoloji sayesinde görüntü kalitesi elde edilir. Küresel olmayan öğeler, sığ alan derinliği ile en geniş diyafram açıklığında bile görüntünün her köşesinde yüksek çözünürlük performansı sağlar. Böylece kullanıcılar, kompakt bir tasarım kullanarak yüksek çözünürlükte çekim yapmanın keyfini çıkarabilir.

G lensin çarpıcı bokeh etkisi, dairesel bir diyafram açıklığını optimize ederek ve tüm lenslerin aşırı odak uzunluğunda (F50’de 2,5 mm, F40’ta 2,5 mm ve F24’te 2,8 mm) elde edilir.

Optimum taşınabilirlik için özenle tasarlanmış üç lens de kompakt ve her yere sığacak kadar hafiftir. Her sahne veya konu için uygun değiştirilebilir lenslere sahip olmanın avantajlarını sunan bu üçlü set, tam kare veya APS-C göz, gimbal veya daha kapsamlı bir araçla portre, manzara, fotoğraf veya film çekerken boyut ve ağırlığı mükemmel şekilde dengeler.

Odak uzunlukları
50 mm görüş açısının yanı sıra, portreler ve enstantane fotoğraflar veya çekimler için mükemmel olan FE 50mm F2.5 G, 0,35m (AF) / 0,31m (MF) minimum odak uzaklığına ve 0,18x (AF) / 0’a sahiptir, 21x (MF) maksimum büyütmeye sahiptir; Bu, onu çok çeşitli sahneler ve farklı konu çekimleri için ideal hale getirir. FE 40mm F2.5 G’nin 40 mm görüş açısı, 0,28m (AF) / 0,25m (MF) minimum odak uzaklığı ve enstantane için 0,20x (AF) / 0,23x (MF) maksimum büyütme veya aynı zamanda filme çekmek için doğru seçim. Özellikle film çekimlerinde tercih edilen 40mm görüş açısı doğal görüş alanına karşılık gelmektedir. Fotoğraflarda 40mm, konuların arka plandan öne çıkmasını sağlar.

24 mm geniş görüş açısı ile FE 24 mm F2.8 G lens, dahili bir arka planla gimbal veya özçekimler için mükemmeldir. Minimum odak uzaklığı 0,24m (AF) / 0,18m (MF) ve 0,13x (AF) / 0,19x (MF) büyütme ile bulanık arka planlı yakın çekimler de yapabilirsiniz.

Yüksek kullanım kolaylığı ve güvenilirlik
Kompakt boyutlarına rağmen, lensler ideal kullanım için bir odak sabitleme düğmesi, odak modu anahtarı, diyafram halkası ve geçmeli diyafram anahtarına sahiptir. Odak düzeltme düğmesi kamera menüsünde özelleştirilebilir ve kullanıcının tercih ettiği bir işleve atanabilir. Diyafram halkası, fotoğraf veya film çekerken, fotoğraf makinesi gövdesinden diyaframı kontrol etmekten daha sezgisel ve doğrudan hissediyor. Diyafram ayrıca, film çekerken tıklama diyafram anahtarı kullanılarak kapatılabilen değiştirilebilir durdurma noktalarına da sahiptir. Buna ek olarak, Linear Response MF sayesinde, odak halkası manuel olarak odaklanırken hassas ve doğrusal olarak yanıt vererek fotoğrafçının gecikmeden ince odak ayarlamalarını yapmasını sağlayarak anında ve sezgisel bir kontrol hissi sağlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, Kullanıcılara Yüksek Performanslı G Lensi Çıkardı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör