Türk Silahlı Kuvvetlerine Vuran Zırhlı Araç Teslimi Devam Ediyor

blank
Türk Silahlı Kuvvetlerine Vuran Zırhlı Araç Teslimi Devam Ediyor

İçerik: Türk Silahlı Kuvvetlerine Vuran Zırhlı Araç Teslimi Devam Ediyor

Türk Silahlı Kuvvetlerine Vuran Zırhlı Araç Teslimi Devam Ediyor:

Savunma Sanayii Başkanlığı Twitter hesabı ile Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine 4 yılında girmeye başlayan BMC üretimi VURAN çok amaçlı 2019 × 4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) güvenlik güçleri devam ediyor.

Kasım 2019 itibarıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığına 230+ VURAN TTZA teslim edildi. Bahar Kalkanı ve Barış Pınarı Harekatı’nda güvenlik birimlerimiz tarafından aktif olarak kullanılan Vuran TTZA’nın toplam 713 teslimatı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına teslim edilecek.

BMC tarafından geliştirilen Çok Amaçlı Zırhlı Araç Vuruşu 4 × 4; 9 kişilik taşıma kapasitesi, yüksek koruma ve hareket kabiliyeti ile öne çıkıyor. Ayrıca Vuran, 4 × 4 monokok zırhlı kabini ve pencereleri, şok emici koltukları ile mayınlara ve balistik tehditlere karşı koruma sağlıyor. İsabet; Ön ve arka kameraları, otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi lastik şişirme özelliği ve uzaktan kumandalı otomatik silah istasyonu seçeneği ile de öne çıkıyor.

Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar (TTZA) Projesi ile terörle mücadele ve sınır misyonları kapsamında; Hassas nokta veya tesis koruma, karakollar arası devriye, konvoy koruma, bölge, nokta ve yol keşfi, fiziki sınır güvenliği görevlerini yerine getirebilecek olan KKK için 512 adet, J.Gn.K. 1’i Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı’na, 713’ü Sahil Güvenlik Komutanlığına olmak üzere toplam 200 adet BMC Vuran TTZA tedarik edilmesi planlanıyor. Bu kapsamda Kara Kuvvetleri Komutanlığına 230+ Vurucu TTZA teslim edildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türk Silahlı Kuvvetlerine Vuran Zırhlı Araç Teslimi Devam Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

TUSAŞ, TSK’ya 6. F-16 Blok-30 Savaş Uçağını Teslim Etti

TUSAŞ, TSK’ya 6. F-16 Blok-30 Savaş Uçağını Teslim Etti: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, F-6 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör