ABD Ordusu, Microsoft İle 21 Milyar Dolarlık Bir Anlaşma Yaptı

blank
ABD Ordusu, Microsoft İle 21 Milyar Dolarlık Bir Anlaşma Yaptı

İçerik: ABD Ordusu, Microsoft İle 21 Milyar Dolarlık Bir Anlaşma Yaptı

ABD Ordusu, Microsoft İle 21 Milyar Dolarlık Bir Anlaşma Yaptı:

Microsoft ve ABD Ordusu, 2018’den beri geliştirilmekte olan bir prototipi tamamlayarak HoloLens 2 tabanlı artırılmış gerçeklik kulaklıklarının üretime gireceğini duyurdu. Yeni sözleşme, 2018 anlaşmasından önemli ölçüde daha büyük ve CNBC’ye göre 120.000 kulaklık sağlıyor. bildiri. Sözleşme, 10 yıl içinde 21.88 milyar dolar kadar büyük olabilir.

Microsoft’un karma gerçeklik teknik görevlisi Alex Kipman Çarşamba günkü bir Microsoft blog yazısında, Integral Visual Augmentation System’in “askerleri daha güvende tutacak ve onları daha etkili hale getirecek bir platform sunduğunu” söyledi. “Program, çeşitli senaryolarda bilgi paylaşımına ve karar almaya olanak tanıyan gelişmiş durumsal farkındalık sağlıyor.”

blank

Donanım, HoloLens 2’ye benziyor, ancak sağlamlaştırılmış ve mobil bağlantı için ekstra özelleştirmelerle (ve termal ve gece görüşü gibi ekstra sensörler). 2019’da satışa sunulan 3.500 dolarlık işletme hedefli bir cihaz olan HoloLens 2, 3B hologram benzeri artırılmış gerçeklik katmanlarını gerçek dünyaya yerleştiriyor ve uygulamalar ve nesnelerle etkileşimde bulunmak için el ve göz takibini kullanıyor. Aksesuarlarla 5G’den fazla bağlanabilir.

Kipman, Microsoft’un ABD Ordusu ile birlikte iki yıl boyunca prototip için asker merkezli bir tasarım dedikleri şeyi yaratmak için çalıştığını söyledi. Kulaklık, “askerlere görevlerini yerine getirmeleri için gerekli araçları ve yetenekleri sağlayacak.”

ABD Ordusu’nun gönderisi, IVAS cihazının “askerin tek bir platform kullanarak savaşmasına, prova yapmasına ve eğitim almasına olanak tanıyan bir mimaride birden fazla teknolojiyi bir araya getirdiğini” söylüyor. Ordunun “durumsal farkındalığı, hedef katılımını ve bilinçli karar vermeyi” geliştireceğini söylediği yüksek çözünürlüklü gece, termal ve asker kaynaklı sensörler içeriyor.

ABD Ordusu, “Sistem aynı zamanda, CCF’nin [yakın muharebe kuvveti] herhangi bir düşmanla çatışmadan önce prova yapabilmesi için hayata benzer bir karma gerçeklik eğitim ortamı sağlamak için artırılmış gerçeklik ve makine öğreniminden yararlanıyor” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD Ordusu, Microsoft İle 21 Milyar Dolarlık Bir Anlaşma Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Silahlı İnsansız Deniz Aracı ULAQ Tüm Hedefleri Vurdu

Silahlı İnsansız Deniz Aracı ULAQ Tüm Hedefleri Vurdu: ULAQ serisi İnsansız Deniz Araçları’nın prototip platformu …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör