AKINCI TİHA PT-3 Orta İrtifa Testini Başarıyla Tamamladı

blank
AKINCI TİHA PT-3 Orta İrtifa Testini Başarıyla Tamamladı

İçerik: AKINCI TİHA PT-3 Orta İrtifa Testini Başarıyla Tamamladı

AKINCI TİHA PT-3 Orta İrtifa Testini Başarıyla Tamamladı:

Baykar Savunma tarafından yerel ve milli olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI Hücum İHA’sının 3. prototipi Orta İrtifa Sistem Tanımlama Testini başarıyla tamamladı.

Baykar Savunma’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Bayraktar AKINCI Taarruz İnsansız Hava Aracı’nın 3. prototipinin Orta İrtifa Sistem Tanımlama Testini başarıyla tamamladığı bildirildi. 10 Nisan 2021 tarihinde yayınlanan gönderi ile test uçuşunu içeren bir video paylaşıldı. “Bayraktar AKINCI PT-3 bugün Orta İrtifa Sistem Tanımlama Testini başarıyla tamamladı. Göklerimizde özgür ve özgür… ”notuyla paylaşıldı.

Seri üretim AKINCI TİHA’nın testleri yapıldı
AKINCI TİHA’nın üçüncü prototipinin Mart 2021’de ilk uçuşunu gerçekleştirdiği bildirildi. Ayrıca seri üretimin ilk platformu olan AKINCI S-1’in testlerinin de İstanbul’da gerçekleştirildiği belirtildi. Böylece AKINCI TİHA’nın ilk seri üretim platformunun test edilmeye başlandığı açıklandı. Edinilen bilgilere göre AKINIC TİHA S-1 ve S-1 platformlarının testleri Baykar Savunma tarafından devam ediyor. Yer testleri tamamlandıktan sonra platformlar, uçuş testleri için Çorlu’ya gönderilecek.

Seri Üretim AKINCI TİHA
Selçuk Bayraktar, Ocak 2021’de BAYKAR tesislerinde konuşma yaptığı bir video yayınladı. Seri üretim sürecine giren AKINCI Saldırı İHA platformu, arka planda kameraya yansıyan fabrikada araçlar arasında ortaya çıktı. Söz konusu videoda 2021 yılında envantere girecek AKINCI TİHA’nın yanı sıra Uçan Araba CEZERİ’nin 3 prototipi, halen seri üretim yapan yeni nesil Bayraktar DİHA’nın 2 prototipi ve Bayraktar TB2 SİHA sistemleri yer alıyor.

61+ Farklı Test
27 Kasım 2020 tarihinde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Başkan Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan açıklamada, AKINCI TİHA’nın seri üretime yönelik test faaliyetlerinin son aşamaya geldiği belirtildi. Baykar Savunma’nın 6 Aralık 2020 tarihli gönderisinde AKINCI TİHA’nın ilk uçuşundan bu yana yaklaşık bir yılda 61 farklı testi başarıyla tamamladığı belirtildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: AKINCI TİHA PT-3 Orta İrtifa Testini Başarıyla Tamamladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türkiye’nin 2021 Savunma Bütçesi 99 Milyar Lira Olarak Açıklandı

Türkiye’nin 2021 Savunma Bütçesi 99 Milyar Lira Olarak Açıklandı: NATO, müttefiklerinin savunma harcamalarına ilişkin verileri …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör