İrlanda Facebook Veri Sızıntısıyla İlgili Soruşturma Başlattı

blank
İrlanda Facebook Veri Sızıntısıyla İlgili Soruşturma Başlattı

İçerik: İrlanda Facebook Veri Sızıntısıyla İlgili Soruşturma Başlattı

İrlanda Facebook Veri Sızıntısıyla İlgili Soruşturma Başlattı:

İrlanda Veri Koruma Komisyonu (DPC), 2019 yılına dayanan bir Facebook kullanıcı veri kümesinin son sızıntısını araştırıyor. Nisan ayının başında, bir bilgisayar korsanlığı forumundaki birinin veri kümesini herkese açık hale getirdiği ve hakkında kişisel bilgileri açığa çıkardığı ortaya çıktı. 106 ülkede 533 milyon Facebook kullanıcısı. Hesaba bağlı olarak, telefon numaraları, doğum tarihleri, e-posta adresleri, yerler ve daha fazlası hakkında ayrıntılar vardır. Sızıntının kaynağı, Ağustos 2019’da düzeltilen bir Facebook gözetimidir.

“Bugüne kadar bu konuyla ilgili olarak Facebook Ireland tarafından sağlanan bilgileri dikkate alan DPC, GDPR ve / veya Veri Koruma Yasası 2018’in bir veya daha fazla hükmünün ihlal edilmiş olabileceği ve / veya şu anda ihlal ediliyor olabileceği görüşündedir. Facebook Kullanıcılarının kişisel verileriyle ilişkisi, ”dedi ajans TechCrunch tarafından tespit edilen bir açıklamada.

Duyurunun zamanlaması, AB Adaletten Sorumlu Komisyon Üyesi Didier Reynders’in sızıntı hakkında DPC ile konuştuğunu tweetlemesinin ardından geldi. Avrupa merkezini İrlanda dışında işleten birçok uluslararası şirket ile, AB adına olası GDPR ihlallerini araştırmak genellikle ajansa düşer.

Facebook sözcüsü Engadget, “İnsanların hizmetlerimizde arkadaşlarını bulmasını ve onlarla bağlantı kurmasını kolaylaştıran özelliklerle ilgili soruşturmasında DPC ile tam olarak işbirliği yapıyoruz” dedi. “Bu özellikler birçok uygulamada ortaktır ve biz bunları ve uyguladığımız korumaları açıklamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. “

Business Insider, veritabanını çevrimiçi olarak bulan ilk yayınlardan biri olduktan sonra, bir Facebook sözcüsü NPR’ye şirketin bu son gelişmeyi insanlara bildirmeyi planlamadığını söyledi. Şirketin bakış açısından, verilerin ‘eski’ olduğuna dair bir tartışma var. Ancak insanlar e-postalarını ve telefon numaralarını seyrek olarak değiştirirler. Bu noktaya kadar, birisinin veri ihlali nedeniyle e-postanızı sızdırıp sızdırmadığını öğrenmek için kullanabileceğiniz bir araç olan, forum gönderileriyle ilgili haberler çıktığından beri her zamanki gibi yaklaşık altı kat daha fazla talepte bulundum mu?

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İrlanda Facebook Veri Sızıntısıyla İlgili Soruşturma Başlattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör