Facebook, Google Docs ve WordPress’e Veri Aktarmaya İzin Verecek

blank
Facebook, Google Docs ve Wordpress'e Veri Aktarmaya İzin Verecek

İçerik: Facebook, Google Docs ve WordPress’e Veri Aktarmaya İzin Verecek

Facebook, Google Docs ve WordPress’e Veri Aktarmaya İzin Verecek:

Facebook, kullanıcıların gönderilerini ve notlarını doğrudan Google Dokümanlar, Blogger ve WordPress’e aktarmalarına yardımcı olacak iki yeni veri taşınabilirliği türü tanıttı. Geçen yıl sosyal ağ, insanların fotoğraflarını ve videolarını Backblaze, Dropbox, Google Fotoğraflar ve Koofr’a aktarmalarına olanak sağladı.

Gizlilik ve Kamu Politikası Direktörü Steve Satterfield, “İnsanların artık ortaklarımızın hizmetlerine aktarabileceği veri türlerini daha iyi yansıtmak için,” Bilgilerinizi Aktarın “aracını yeniden adlandırıyoruz, dedi.

“Bu aracı gizlilik, güvenlik ve kullanışlılık göz önünde bulundurularak tasarladık. Aktarım başlamadan önce şifrenizi yeniden girmenizi ve hizmetler arasında hareket ederken verilerinizi şifrelemenizi isteyeceğiz, böylece güvenli bir şekilde aktarılacağından emin olabilirsiniz. “dedi bir blog yazısında.

Kullanıcılar araca Facebook ayarlarından “Facebook Bilgileriniz” altında ve “Bilgilerinizi Aktar” ı tıklayarak erişebilirler. Şirket, gelecekte veri türlerini ve ortaklarını genişletmeyi planladığını söyledi.

Şirket, “Ancak, veri taşınabilirliğini desteklemek için oluşturduğumuz ekosistem, hangi verilerin taşınabilir hale getirilmesi gerektiğini ve aktarıldıktan sonra verilerin korunmasından kimin sorumlu olduğunu açıklayan bir düzenleme olmadan sonuç vermeyecektir.” Dedi.

Facebook’un fotoğraf ve video aktarım aracı, açık kaynak Veri Aktarım Projesi aracılığıyla geliştirilen koda dayanmaktadır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Google Docs ve WordPress’e Veri Aktarmaya İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör