Facebook Marketplace 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

blank
Facebook Marketplace 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

İçerik: Facebook Marketplace 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Facebook Marketplace 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı:

Facebook’un e-ticaret özelliklerine girmesi meyvelerini vermeye başlıyor. Kullanıcıların birbirleriyle alım satım yaptıkları Craigslist benzeri bir hizmet olan Facebook Marketplace’in şu anda bir milyar kullanıcısı var, Mark Zuckerberg, şirketin son kazanç görüşmesi sırasında yaptığı bir güncellemede paylaştı. Ayrıca, her ay 250 milyondan fazla kullanıcının bu vitrinlerle etkileşime girdiği bir milyondan fazla Mağaza olduğunu açıkladı. Facebook, işletmelerin sayfalarında ürün katalogları oluşturmasına olanak tanıyan özelliği geçen yıl başlattı.

Zuckerberg, koronavirüs salgını sırasında e-ticaretin “çok daha önemli hale geldiğini” kaydetti. Ayrıca Facebook’un hizmetlerinden para kazanmanın yeni yollarını bulmasına da olanak tanır. Örneğin CEO, şirketin işletme sahiplerinin WhatsApp Business uygulamasından doğrudan WhatsApp’ta açılan Facebook reklamlarını satın almasına izin vereceğini söyledi. Instagram, etkileyicilerin uygulamada kendi mağazalarını yönetmelerine izin vermeyi planlıyor.

Zuckerberg, “Ticaretin geleceğini inşa etmeye yatırım yapıyoruz” dedi. “Hizmetlerimiz genelinde tam özellikli bir ticaret platformu oluşturmak için uzun bir yolumuz var. Bu modern ticaret sistemi, reklamlar, topluluk araçları ve mağazalar, iş mesajları ve ödemeler gibi alanlarla mesajlaşma gibi halihazırda güçlü tekliflere sahip olduğumuz bir dizi alanı bir araya getirecek. “

Facebook geçtiğimiz çeyrekte, şirket Apple’ın iOS 14.5 güncellemesinin etkilerine göz atarken 2021’in “belirsizlik” getireceği konusunda uyardı. Bu güncellemede kullanıcıların reklam izlemeyi kabul etmesi gerekiyor. CFO Dave Whener, şirketin şimdi güncellemenin önümüzdeki çeyrekte “etki yaratmaya başlamasını” beklediğini söyledi.

Şimdiye kadar şirket gayet iyi gidiyor. Geçen yıla göre yüzde 48 artışla 26 milyar doların biraz üzerinde gelir bildirdi. Ayrıca, kullanıcı tabanını günlük 1,88 milyar aktif kullanıcıya yükseltti, ancak ABD’deki en kârlı reklam pazarı olan büyüme sabit kaldı. Facebook’un “diğer” geliri yüzde 146 arttı. Kategori, Oculus ve Portal cihazları dahil olmak üzere Facebook’un donanım satışlarını kapsar. Zuckerberg, “Quest 2, tatil sezonundan sonra bile beklenenden daha iyi gidiyor” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook Marketplace 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

WhatsApp, Sohbet Geçmişinizi Başka Telefona Taşımayı Test Ediyor

WhatsApp, Sohbet Geçmişinizi Başka Telefona Taşımayı Test Ediyor: WhatsApp, WABetaInfo’ya göre, kullanıcıların sohbet geçmişlerini Android …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör