Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı

blank
Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı

İçerik: Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı. Uber, 2017’de Londra’da 2025’e kadar tamamen elektrikli hale gelme planlarını duyurdu. Şimdi, hizmet bu hedefe ulaşmak için bir adım daha attı: Birleşik Krallık merkezli otomobil üreticisi Arrival ile birlikte, özellikle binek selamlama için bir elektrikli araç yaratmak üzere işbirliği yaptı. amaçlar. Şirketler, yolcu konforuna odaklanan uygun fiyatlı bir elektrikli araç tasarlıyor, yolcu selamlayan araçların özel araçlardan çok daha fazla yol kat ettiğini görürken, yolcular için birinci sınıf bir deneyim sunuyor.

Bu ortaklıktan önce, Arrival kurumsal kullanım için elektrikli kamyonetler ve otobüsler üzerinde çalışıyordu. UPS, yeni ortaya çıkardığı 10.000 elektrikli kamyonet siparişini çoktan verdiğinden, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki insanlar onları yakın gelecekte eylem halinde görebilirler. Bu, Arrival’ın elektrikli arabalara ilk atılımını işaret ediyor ve ortaklığın kriterlerini karşılayan bir tasarım oluşturmak için Uber sürücülerine danışacak ve işbirliği yapacak. Şirketler, EV’nin nasıl görünebileceğine dair maketler yayınladılar, ancak en erken 2021’in sonuna kadar nihai tasarımını açıklamayacaklar. Arrival EV’nin 2023’ün üçüncü çeyreğinde üretime girmesini bekliyorlar.

Londra’daki Uber sürücüleri, hizmet için elektrikli araç kullanmak istiyorlarsa Temiz Hava Planı kapsamında EV Yardımı için başvurabilirler. Ne de olsa şirket, araç değiştirme maliyeti konusunda sürücüleri desteklemek için 135 milyon sterlin topladı. Uber, sürücülerin bir Arrival aracına ne zaman ve nasıl başvurabileceklerini açıklamadı, ancak satışa sunulduğunda büyük olasılıkla bir seçenek olacak. Elektrikli araçlara geçiş yapan sürücüler, yolcuların özel olarak tamamen elektrikli araçları talep etmesine olanak tanıyan Uber Green’den de yararlanacak. Elektrikli araç yolculuğu hizmeti, Ocak ayında 1400 yeni Kuzey Amerika şehir ve kasabasını kapsayacak şekilde genişletildi ve Mart ayında Londra’ya ulaştı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör