Starlink Uydu İnterneti Eylül Ayında Küresel Kapsama Ulaşabilir

blank
Starlink Uydu İnterneti Eylül Ayında Küresel Kapsama Ulaşabilir

İçerik: Starlink Uydu İnterneti Eylül Ayında Küresel Kapsama Ulaşabilir

Starlink Uydu İnterneti Eylül Ayında Küresel Kapsama Ulaşabilir:

Starlink uydu internet hizmeti, dünya çapındaki uzak bölgelerdeki kullanıcılara yıl bitmeden yüksek hızlı bağlantı sağlama yeteneğine sahip olabilir. SpaceX, şu ana kadar Starlink takımyıldızı için 1800 kadar uydu yerleştirdi. Bu sayı, takımyıldızı için halihazırda onaylanmış 12.000 uydu düzenleyicisinin sadece bir kısmı olsa da, dünya çapında kapsama alanı sağlamak için yeterli. Reuters’e göre, SpaceX başkanı Gwynne Shotwell bir web konferansında hizmetin 1.800 uydunun tamamı operasyonel yörüngelerine ulaştığında sürekli küresel kapsama sunabileceğini açıkladı. Havacılık ve uzay şirketi bunun bu yıl Eylül ayında gerçekleşmesini bekliyor.

Bu, şirketin dünyadaki herkese otomatik olarak geniş bant hızlı internet hizmetlerine erişim sunabileceği anlamına gelmiyor. Shotwell’in etkinlik sırasında açıkladığı gibi, SpaceX, Starlink’in internetini sunmak istediği her ülkede telekomünikasyon hizmetleri sağlamak için öncelikle düzenleyici onay almak zorunda kalacak. Şu anda Starlink, ABD, İngiltere ve Kanada dahil olmak üzere yalnızca birkaç ülkede beta hizmeti olarak mevcuttur. CNBC, bu yılın başlarında, şirketin Avusturya, Avustralya, Arjantin, Brezilya, Fransa, Şili, Kolombiya, Almanya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Filipinler, Güney’de kayıtlı yan kuruluşları olduğunu keşfetti. Afrika ve İspanya.

Bu yılın Şubat ayı itibarıyla SpaceX, bir FCC dosyasında, hizmetin ilk halka açık beta testi sunumunun bir parçası olarak zaten 10.000’den fazla kullanıcısı olduğunu bildirdi. Şirket daha sonra beta test programını daha fazla kişiye açtı ve ilgilenen herkese bu yıl veya bir sonraki yıl kapsama sağlama vaadiyle 99 $ depozito ödeme seçeneği verdi. SpaceX’in Mayıs ayında açıkladığı hizmete o kadar çok ilgi vardı ki, 500.000’den fazla Starlink siparişi aldı. Shotwell, şirketin Eylül ayından sonraki hizmet planlarını açıklamadı, ancak muhtemelen Starlink’in beta programını yukarıda belirtilen ülkelerdeki yeni kullanıcıları karşılamak için genişlettiğini göreceğiz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Starlink Uydu İnterneti Eylül Ayında Küresel Kapsama Ulaşabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör