Google, Nest İçin Beş Yıllık Güncelleme Sözü Veriyor

blank
Google, Nest İçin Beş Yıllık Güncelleme Sözü Veriyor

İçerik: Google, Nest İçin Beş Yıllık Güncelleme Sözü Veriyor

Google, Nest İçin Beş Yıllık Güncelleme Sözü Veriyor:

Big Tech’in hoparlörler ve gözetleme kameraları gibi akıllı teknolojiler aracılığıyla insanların evlerine erişim sağlama hedefi doğal olarak bazı insanları korkutuyor. Bu şüphelerin üstesinden gelmenize yardımcı olmak için Google, Ev ürünlerini Nest olarak yeniden markalaştırdığında 2019’da bir önlem listesi yayınladı. Gizlilik taahhütlerinin birçoğu, cihazda veri depolama ve kamera ve kayıt özelliklerinin devre dışı bırakılması etrafında dönüyordu. Bugün Google, bu taahhütleri çoklu cihaz kurulumlarına, hesap güvenliğine, güvenlik açığı araştırmalarına ve gelecekteki yazılım sürümlerine özel referanslarla güncelliyor. Ayrıca Nest’in yeni Güvenlik Merkezi’nde bir araya getirerek bulmalarını da kolaylaştırıyor.

Güncellemelerin bir parçası olarak Google, 2019’dan beri piyasaya sürülen tüm Nest cihazlarının, Internet of Secure Things Alliance tarafından geliştirilenler de dahil olmak üzere endüstri tarafından tanınan üçüncü taraf güvenlik standartları kullanılarak doğrulandığını söylüyor. Ayrıca, teknolojisindeki güvenlik açıklarını ortaya çıkaran güvenlik araştırmacılarını telafi eden Nest hata ödül programı hakkında da biraz eklendi.

Ek olarak, gözden geçirilmiş önlemler artık iki adımlı doğrulama gibi araçlarla Google Hesabınızın güvenliğini nasıl sağladığından bahsediyor. Lansmandan sonra Nest cihazları için en az beş yıllık güvenlik güncellemeleri sağlama taahhüdü ile gelecekteki korumaları vaat ederken. Ayrıca, bir aygıtın her yeniden başlatılışında doğru yazılımı çalıştırıp çalıştırmadığını kontrol eden doğrulanmış önyükleme özelliğine ilişkin açık referanslar vardır. Son olarak Google, sizi Google Hesabınızda oturum açtığınız tüm gadget’ları gösteren cihaz etkinliği sayfasına da yönlendirir.

Google taahhütleri ilk verdiğinde, akıllı ev teknolojisi üzerindeki gizlilik çemberi hararetli görünüyordu. Zarar verici bir Bloomberg raporu, Amazon’un Alexa kayıtlarını kopyalamak için müteahhitleri nasıl tuttuğunu ayrıntılı olarak açıklamıştı. Hala Cambridge Analytica skandalından etkilenen Facebook, evdeki yeri hakkında geçerli sorular da dahil olmak üzere en son Portal ekranını karışık incelemelere sunmuştu. Google, Nest güvenlik merkezine bir mikrofon yerleştirdiği ve bundan kimseye bahsetmediği için kendi tepkisiyle karşı karşıya kaldı.

Daha yakın zamanlarda, Amazon’un Echo ve Ring cihazları için internet paylaşımı Kaldırım özelliği, veri paylaşımı endişelerini gündemde tuttu. Bu nedenle, bu hassas ortamda gizlilik taahhütlerini teşvik ettiği için Google’ı suçlayamazsınız. Özellikle, ürünlerini rakiplerine göre satın almayı tercih eden insanlar arasında fark yaratıyorsa.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Nest İçin Beş Yıllık Güncelleme Sözü Veriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör