Google Meet, Canlı Altyazı Özelliğini Test Ediyor

blank
Google Meet, Canlı Altyazı Özelliğini Test Ediyor

İçerik: Google Meet, Canlı Altyazı Özelliğini Test Ediyor

Google Meet, Canlı Altyazı Özelliğini Test Ediyor:

Google Meet’in yeni beta özelliği, yabancı müşteriler, ortaklar, öğrenciler ve çalışanlarla görüntülü konferansların daha sorunsuz geçmesine yardımcı olabilir. Teknoloji devi, Meet’in standart canlı altyazılarından bir adım ötede olan program için canlı çevrilmiş altyazıları test etmeye başladı. Başlangıçta İngilizce yapılan toplantıları İspanyolca, Fransızca, Portekizce ve Almanca’ya çevirebileceği şekilde destekleyecek.

Ayrıca, özelliğin mevcut yinelemesi yalnızca Google Workspace Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus ve Teaching & Learning Upgrade kullanıcıları tarafından düzenlenen toplantılar için kullanılacak. İlgilenen yöneticilerin, özellik toplantılarında görünmeden önce erişim için başvurmaları gerekiyor. Bunu etkinleştirmek için, kullanıcıların Ayarlar’da Altyazıları açması ve altındaki Çevrilmiş Altyazılar’ı açmadan önce bunu İngilizce’ye ayarlaması gerekiyor. Daha sonra çevrilmiş dil seçeneklerinden birini seçebilirler.

blank

Google duyurusunda “Canlı altyazı özelliği, dil becerisini ortak çalışmanın önündeki bir engel olarak kaldırarak Google Meet görüntülü görüşmelerinin daha küresel, kapsayıcı ve etkili olmasına yardımcı olacak. Kullanıcıların içeriği tercih edilen bir dilde kullanmalarına yardımcı olarak, bilgi paylaşımını, öğrenmeyi ve ortak çalışmayı eşitlemeye yardımcı olabilirsiniz ve Toplantılarınızın mümkün olduğunca etkili olduğundan emin olun,” denildi.

Teknoloji devi, bunun yerine İspanyolca, Fransızca, Portekizce ve Almanca dillerinde yapılan toplantılar için çeviri sağlamaya çalışıp çalışmadığını açıklamadı. Ayrıca, özelliğin ne zaman daha yaygın olarak kullanıma sunulacağına dair bir zaman çizelgesinden de bahsetmedilmedi. Bu nedenle gelecekte daha fazla duyuru için beklememiz gerekecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Meet, Canlı Altyazı Özelliğini Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör