Firefox, Oturum Açma Bilgilerinizi Otomatik Olarak Dolduracak

blank
Firefox, Oturum Açma Bilgilerinizi Otomatik Olarak Dolduracak

İçerik: Firefox, Oturum Açma Bilgilerinizi Otomatik Olarak Dolduracak

Firefox, Oturum Açma Bilgilerinizi Otomatik Olarak Dolduracak:

Mozilla’nın Firefox’u, Android’deki uygulamalarda oturum açmayı daha kolay ve daha güvenli hale getirecek bazı yeni özellikler sunuyor ve Google Chrome aracılığıyla sunulan bazı özelliklerle kullanım deneyimini zenginleştirmeyi amaçlıyor. Güncelleme kullanıcılara, Firefox kullanarak Android uygulamaları için şifreleri kaydetme ve otomatik olarak doldurma veya yüzünüzü veya parmak izlerinizi kullanarak şifrelerin kilidini açma olanağı verecek.

Firefox, kimlik bilgilerini saklamak için zaten Lockbox’a kullanıyor, ancak sitelere veya uygulamalara erişmek, Google’ın Chrome’unda olduğu kadar kolay olmamıştı. Güncelleme ile Android cihazınızda bir uygulama oluşturduğunuzda, yeni bir şifre ekleyip doğrudan Firefox tarayıcısına kaydedebileceksiniz. Daha sonra hem mobil hem de masaüstüne kaydettiğiniz bilgileri otomatik olarak kullanabileceksiniz.

blank

Firefox ekibi, “Twitter veya Instagram uygulamanız gibi herhangi bir çevrimiçi hesaba giriş yapmak için… bir web sayfası açmanıza gerek yok” diye bir açıklama yaptı. Birden fazla cihazınız varsa, hepsinde şifreleri senkronize etmek için Firefox hesabınızı kullanabilirsiniz. Firefox ayrıca yüzünüzü ve parmak izlerinizi kullanarak hesaplara erişmenizi sağlayan biyometrik güvenliği de sunuyor.

Mozilla, tüm bunları, bilmiyorsanız, Ekim olan Siber Güvenlik Farkındalık ayı ile tanıştırdı. Yeni özellikler, 5 Ekim 2021’de kullanıma sunulacak olan Firefox 93 güncellemesiyle birlikte gelecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Firefox, Oturum Açma Bilgilerinizi Otomatik Olarak Dolduracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör