TOYOTA GAZOO Racing’den WRC’de Çifte Zafer

blank
TOYOTA GAZOO Racing'den WRC'de Çifte Zafer

İçerik: TOYOTA GAZOO Racing’den WRC’de Çifte Zafer

TOYOTA GAZOO Racing’den WRC’de Çifte Zafer:

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team, 2021 yılının son rallisini de ikonik Monza pistinde gerçekleştirdi. Kazan, sezonu sürücüler ve takımlar şampiyonluğu kazanarak tamamladı. TOYOTA GAZOO Racing, Üreticiler Şampiyonasını kazanırken, Toyota takımının galibi Sébastien Ogier ve Yardımcı pilotu Julien Ingrassia da Sürücüler Şampiyonasına ulaştı.

Ogier, Monza’daki son yarışta bir kez daha takım arkadaşı Elfyn Evans ile yakın bir mücadeleye girdi. Tüm hafta sonu boyunca efsanevi bir zafer savaşı veren Toyota sürücüleri arasında liderlik altı kez el değiştirdi. Rallinin sonunda yarışı 7.3 saniye farkla kazanan Ogier, kariyerinin sekizinci şampiyonluğunu elde etti.

Bu, Ogier’in Monte Carlo, Hırvatistan, Sardunaya ve Kenya’daki zaferlerinden sonra bu yılki beşinci galibiyeti. 54. ralliyi kazanan Ogier, WRC macerasına önümüzdeki sezon Toyota ile yarı zamanlı olarak devam edecek. Yardımcı pilot Ingrassia çok başarılı kariyerini tamamladı. Yarışı ikinci sırada tamamlayan Evans, şampiyonluğu ikinci sırada tamamladı.

Bu başarı ile Toyota, beşinci Üreticiler Şampiyonasını kazandı. kazanand böylece tüm zamanların en çok şampiyonluk kazanan üçüncü takımı oldu. Yaris WRC ile rallilere döndükten sonra Toyota ikinci şampiyonluğunu kazandı. Yaris WRC ile Monza zaferi hibrit motorlu Rally2022’nin önüne geçerek 1 kazan kazanarak 26. galibiyetini aldı.

blank

Toyota başkanı ve takım kurucusu Akio Toyoda sezon sonunda, “Sezon boyunca her zaman podyumda bir sürücümüz vardı. Takım içindeki şampiyonluk mücadelesi beni bir ralli hayranı olarak heyecanlandırdı. Yaris WRC’nin bu tür üst düzey zorluklardan başarıyla çıkması Toyota için harika. Ekip, 2017 yılından bu yana Yaris WRC’yi daha güçlü hale getirmeyi başardı. 5 yılda 59 ralli yapan Yaris WRC ile kazandığımız ve kaybettiğimiz her yarıştan bir şeyler öğrendik ve her zaman güçlü olmayı başardık.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TOYOTA GAZOO Racing’den WRC’de Çifte Zafer

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör