Citroën Ami, Herkes İçin %100 Elektrikli Ulaşım Çözümü Sunuyor

blank
Citroën Ami, Herkes İçin %100 Elektrikli Ulaşım Çözümü Sunuyor

İçerik: Citroën Ami, Herkes İçin %100 Elektrikli Ulaşım Çözümü Sunuyor

Citroën Ami, Herkes İçin %100 Elektrikli Ulaşım Çözümü Sunuyor:

Mobilite dünyasının her alanına dokunan ve herkesin ulaşabileceği ulaşımı sunmak için çalışan Citroën, 101’inci yılında tam elektrikli Ami ile artık Türk tüketicisinin ‘yol arkadaşı’ olacak. Ami Fransızca’da ‘arkadaş’ anlamına geliyor. Modadan ilham alan Ami modeli, yenilikçi ve müşterilerinden ilham alan yeni tüketim kalıplarına uyum sağlayan bir markanın şehir içi ulaşım sorunlarına ve çevre sorunlarına sunduğu yenilikçi bir çözüm olarak öne çıkıyor. Ami – %100 elektrik; 45 km/s hıza kadar çıkabilen model, iki kişilik, tamamen elektrikli, konforlu, kompakt ve kişiselleştirilebilir bir şehir içi ulaşım çözümü sunarken, her yaştan kullanıcıya farklı bir deneyim sunuyor. Araç paylaşımı, kısa dönem kiralama, uzun dönem kiralama ve satın alma gibi şehir içi ulaşımda 360° çözümler üretmeyi hedefleyen Ami, ülkemizde öncelikli olarak kurumsal firmaların kullanımına sunuldu.

Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, herkesin otomobili olan Citroën’in mottosunun artık herkes için mobilite olduğunu vurgulayarak, “Yeni model, elektrikli mobilitenin kullanıcıları için en önemli oyunculardan biri olmaya aday. Halihazırda aldığımız talep, bireysel satış hedefimizi 1000 adetten 3000 adete çıkarmamızı sağladı. Elbette bu noktada arz konusu yine en belirleyici kriter olacaktır. Ami, halihazırda Türkiye pazarında filo satışları ve kurumsal müşteriler için lansmanı yapılırken, 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren doğrudan nihai tüketici ile buluşmaya başlayacak.

100 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan ve bu süre zarfında ikonik bir marka haline gelen Citroën, her türlü ulaşım ihtiyacına çözüm üretme ilkesiyle yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Hem ürünleri hem de hizmetleri ile kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran marka, tamamen elektrikli Ami – %100 ëlectric ile geçmişten gelen bu geleneği geleceğe taşıyacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Citroën Ami, Herkes İçin %100 Elektrikli Ulaşım Çözümü Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör